چهار‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

راهنما

سایت هتل یار برای شما چه کاری انجام می دهد؟

این سایت با اتصال به شبکه رزرواسیون هتلهای ایران ، شما را قادر می سازد هتل مورد نظر خود را در محدوده جغرافیایی کشور ایران (و نه خارج از آن) رزرو نمایید

چگونه از طریق این سایت هتل رزرو نمایم و از رزرو خود مطمئن شوم؟

تمام کاری که شما برای رزرو یک هتل میبایست انجام دهید در 3 مرحله زیر آورده شده است:

جستجو و انتخاب هتل

هتلهای شهر مورد نظر شما و انواع اتاقهای آنها با حالتهای دارای ظرفیت و ظرفیت تکمیل ، برای شما ظاهر می گردند قیمتهای مشخص شده عیناً مطابق قیمتهای اصلی هتل میباشد و در این میان کارمزد یا وجه اضافه ای متوجه شما نمی باشد ، مگر در مواردی که در توضیحات اصلی هتل ذکر گردیده است عوارض شهرداری و سرویس ( معمولاً 17%) به قیمتها اضافه گردیده است شما می توانید از بین اتاقهایی که دارای ظرفیت میباشند با توجه به نوع و قیمت ، یکی را انتخاب نموده و دکمه رزرو مقابل همان اتاق را کلیک نمایید

مشخصات مسافر

در این مرحله شما ، هتل ، نوع اتاق ، زمان ورود و مدت اقامت خود را مشخص نموده اید ، و فقط کافیست نام شخص اصلی یا یک نفر از مسافرین را بهمراه تلفنها و آدرس ایمیل در این قسمت مشخص کنید. اگر برای این اتاق نیاز به نفر اضافه دارید مشخص نمایید. در همین مرحله برای هتلهایی که امکان استقبال فرودگاهی را برای شما فراهم نموده اند اطلاعات پرواز شما نیز اخذ می گردد تا در مقصد از طرف هتل به استقبال شما بیایند. پس از تکمیل اطلاعات می بایست دکمه ثبت را کلیک نمایید ، در این مرحله در صورتی که از بروزآوری اطلاعات هتل زمانی گذشته باشد ، با توجه به ایجاد مسئولیت برای شبکه ، امکان پرداخت شما تا زمان تایید تلفنی میسر نمی باشد ، لذا در صورتی که پیغام تایید تلفنی برای شما ظاهر شود ، میبایست با مرکز تماس برقرار نموده و جهت پرداخت خود تایید نهایی را اخذ نمایید و کلید پرداخت را کلیک نمایید.

پرداخت

اگر صاحب هر یک از کارتهای عضو شتاب میباشید براحتی میتوانید از آنها استفاده نموده و بطور خودکار رزرو خود را نهایی کنید در لحظه نهایی شدن رزرو ، هتل بصورت Online و در برخی موارد پس از کمتر از یک ساعت ، در سیستم خودش ، نام شما را مشاهده نموده و رزرو شما بمنزله تایید نهایی خواهد بود. شماره رزرواسیون خود را تا رسیدن به هتل در نزد خود نگاهداری نمایید . همچنین هرلحظه با وارد نمودن این شماره در صفحه اصلی در بخش پیگیری رزرو مشخصات کامل خود و اطلاعات رزرو را مشاهده خواهید نمود. اگر دارای کارتهای پرداخت اینترنتی نمیباشید راه بعدی پرداخت از طریق حواله بانکی به شماره هایی است که در اختیار شما قرارداده شده است. پس از اینکه در این مرحله شماره رزرواسیون موقت خود را دریافت نمودید میبایست به یکی از شماره حسابهای بانکی و یا حسابهای عابربانک در ساعات کار شبکه و زمانهای مجاز پول حواله نموده و مجدداً با مراجعه به سایت در صفحه اصلی از طریق وارد نمودن شماره رزرو در بخش پیگیری رزرو به اطلاعات رزرو خود مراجعه نموده و شماره حواله بانکی خود را بهمراه زمان پرداخت مشخص نموده و ثبت نمایید ، رزرو شما پس از حداکثر یک ساعت نهایی می گردد و بطور خودکار به شما از طریق ایمیل یا تلفن اطلاع داده می شود . از این پس می توانید اطلاعات رزرو خود را از طریق بخش پیگیری رزرو مشاهده نمایید و میبایست این شماره را تا زمان رسیدن به هتل نگاهداری نمایید خواهشمند است در هنگام رسیدن به هتل مدارک شناسایی معتبر (مانند شناسنامه) خود و همراهان را فراموش نفرمایید مسافر به هر دليل ممکن است از سفر خود منصرف گردد ، در اين صورت درخواست لغو خود را از طريق اينترنت در بخش پيگيري رزرو ابلاغ مي نمايد ، و در اين مرحله زمان ثبت درخواست لغو نگهداري مي گردد ، در صورتي که تا قبل از 48 ساعت قبل از زمان رزرو اين درخواست انجام پذيريد ،وجه پرداختی به مسافر به همان طريقي که وجه را در اختيار مرکز قرارداده است باز مي گردد . همچنين لازم به ذکر است متاسفانه با توجه به اينکه تا اين لحظه بسياري از هتلهاي ايران تحت قانون يکساني عمل نمي نمايند و هرکدام قانون مربوط به خود را داشته و بازهم متاسفانه قانون ايشان نيز هر از چند گاه تغيير ميبابد ، پس از دريافت درخواست لغو رزرو از طرف مسافر ، قانون هتل استعلام شده و بر طبق اين قانون ، مبلغ جريمه از مبالغ دريافتي از مسافر کسر گرديده و مابقي به مسافر بازمي گردد ، لذا مسافر ميتواند قبل از سفر در صورت احتمال لغو از خود هتل ، قانون مربوطه را استعلام نموده و سپس جهت رزرو آن هتل تصميم گيري نمايد.

چرا با وجود اینکه امکان رزرو برای تاریخ مورد نظر وجود دارد رزرو من تایید نمی گردد؟

هتل درحال مذاکره برای قرارداد تور می باشد و با اینکه هنوز هتل خالی می باشد درخواستهای رزرو را تا زمان قطعی شدن تور تایید نمی نماید. ساعات یا دقایقی قبل از رزرو شما ، ظرفیت تکمیل شده است. رزرو شما با سایر رزروهای جدول رزرواسیون هتل تطبیق نداشته و احتمال تعویض اتاق یا خالی ماندن اتاق بین رزرو شما و سایرین وجود دارد. رزرو شما در زمان پیک تعطیلات هتل می باشد و امکان رزروهای بعدی را از هتل خواهد گرفت ، مثلاً اگر در روز چهارشنبه تعطیلی وجود دارد و شما برای چهارشنبه تا جمعه رزرو می نمایید ، امکان رزرو مسافر بعدی را که از سه شنبه رزرو می نماید را خواهید گرفت و با توجه به اینکه هتل از مراجعه مسافرین اینچنینی مطمئن خواهد بود درخواست شما را برای چهارشنبه تا جمعه رد کرده و برای سه شنبه تا جمعه تایید می نماید. موارد خاص امنیتی که از طرف هتل توضیحی اعلام نمی گردد مانند هم زمانی با ورود افراد بلند پایه. بروز خرابی در تاسیسات و سایر مشکلاتی که عموماً برای رزروهای تاریخهای نزدیک اتفاق می افتد. تعدد مسئولین رزرواسیون هتل و عدم هماهنگی در تقسیم ظرفیتها که قبل از تایید نهایی مشخص می گردد. موارد دیگری که از کنترل مسئول پذیرش هتل خارج می باشند.

عضویت در این شبکه چه فایده ای دارد؟

شما در شبکه بعنوان عضوی شناخته شده تلقی گردیده و برای رزروهای بعدی خود نیازی به تماس با مرکز ندارد ، درخواستهای شما بطور خودکار جلو خواهند رفت. برای شما در سیستم حساب نگهداری می شود و شما می توانید به اعتبار خود اضافه نموده و از این اعتبار برای رزروهای بعدی استفاده نمایید تغییر هتل یا لغو یک رزرو نیز به همین اعتبار شما برگردانده می گردد. امکان مشاهده رزروهای جاری و رزروهای قبلی و چاپ آنها همواره وجود خواهد داشت.

چگونه عضو شوم؟

تنها شرط لازم برای عضویت انجام یک رزرو کامل در سیستم می باشد ، شما به سادگی می توانید با جستجوی هتل ، مقصد مورد نظر خود را یافته و سپس اتاق مورد نظر را انتخاب نمایید ، پس از پرداخت و نهایی شدن رزرو برای شما نامه عضویت ارسال خواهد گردید.

راهنمای مراحل مسافرینی که با هواپیما سفر می نمایند

استعلام وضعیت وجود بلیط از آژانسها یا شرکتهای هواپیمایی (شرکتهای هوایی ارزان تر است ) رزرو هتل در صورت مثبت بودن جواب شرکت هواپیمایی خرید بلیط هواپیما پس از نهایی شدن رزرو هتل

چرا در این شبکه هتلهای ارزان قیمت وجود ندارند؟

شما دوست گرامی در زمانی که هتل ارزان قیمت انتخاب مینمایید باید توجه داشته باشید خدمات این هتل به نسبت قیمت آن پایین می باشد ، ولی با این وجود در زمان مراجعه به هتل ارزان قیمت از انتخاب خود پشیمان می شوید ، حال مشکل این است که برخی افراد این انتخاب شخصی را از همراهان خود مخفی داشته و بجای آن مدیریت هتل و شبکه رزرواسیون را مقصر دانسته و اقدام به اعتراض به اشکال مختلف می نمایند. در این خصوص لازم به ذکر است :هتلهای ارزان قیمت که دارای کیفیت پایینتری می باشند و این هتلها به تعداد بیش از 100 مورد در این شبکه موجود بودند ، لیکن با توجه به عدم توازن انتظار مسافرین اینترنتی نسبت به وجه پرداختی در ماههای گذشته باعث بروز مشکلاتی شد که این شبکه بالاجبار اقدام به حذف هتلهای ارزان قیمت نمود.

قوانین استفاده از امتیاز

حداقل امتیاز جهت استفاده 500 می باشد. امتیاز کسب شده بعد از خروج از هتل به حساب شما منظور میگردد. در صورت مصرف امتیاز در رزرو آن رزرو برایتان امتیاز به همراه نخواهد داشت. در صورت لغو رزروی که از امتیاز استفاده نموده، مقدار امتیاز استفاده شده مجددا به حساب امتیازات شما در سایت منتقل میگردد.

آدرس دفتر

جزیره کیش ، میدان امیرکبیر ، ساختمان فرهاد ، طبقه 5 ، واحد 20

هتل یار (شبکه رزرواسیون اینترنتی هتل های ایران) اولین و بزرگترین شبکه رزرو هتل های ایران است که از سال 1384 امکان رزرو هتل در بیش از 1500 هتل و هتل آپارتمان را برای مسافران فراهم می کند. با انجام نظرسنجی های مداوم همواره تلاش می شود تنها هتل هایی که رضایت مسافرین را جلب نموده اند در لیست هتل ها و هتل آپارتمان های سایت قرار داشته باشند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله مشهد(هتل های مشهد)، تهران، شیراز، اصفهان، کیش(هتل های کیش)، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. نقشه راه، راهنمای سفر و گزارش آب و هوا برای اغلب مسیرها نیز قابل مشاهده است

جوایز و افتخارات هتل یار

مشاهده کامل ویترین افتخارات