جمع کردن چمدان و ساک بصورت کارآمد


من از دوران بچگی با جمع کردن منظم چمدانم مشکل داشتم، تا یک سنی که مادرم اینکار را برایم انجام می داد اما از نوجوانی به بعد که خودم باید این کار را می کردم، متوجه شدم که درست و کارآمد جمع کردن یک ساک یا چمدان اصلا کار من نیست. مهم نیست که مقصد سفرهایم کجا بوده، در هر سفرم فقط یک ساک دستی به همراه بردم، همه وسایلم را درون ساک انداختم، روی آن نشسته و زیپ آن را بستم. بعضی وقت ها هم که کوله پشتی ام را با خودم می بردم، بهم کمک می کرد که بعضی از وسایلم مثل کفش ها که خیلی جاگیر بود را ته کوله جا بدهم و خیلی از فضای ساک را اشغال نکنم و البته کمک کرده که کمی مرتب تر بشوم، لباس هایم را لوله می کردم و در کف ساک قرار می دادم و در نهایت حوله ام را روی همه آنها می گذاشتم.

اما الان دیگر همه چی فرق کرده، وقتی که پای یک بچه در میان باشد، ديگر نمیشود مثل دوران مجردی سفر کرد. ساک های بیشتری با خودمان می بریم و البته جای کمتری برایمان باقی می ماند. دیگر نمی شود مثل قبل نامرتب و بدون سازماندهی وسایل را جمع کرد. اوایل سفرهای زمینی ام با خانواده ام به سبک دوران مجردی ساکم را می بستم، اما یواش یواش فهمیدم که کار بسیار اشتباهی است، چون برایم سخت بود که با تمام مسئولیتی که داشتم از بین خروار لباس هایی که داخل ساک گذاشته بودم، لباسی که می خواستم را پیدا کنم، پیدا کردن لباس های بچه ها هم دردسری دیگر بود. به تدریج یاد گرفتم که کمی مرتب باشم.

بعد از یک مدت که برای مرتب بستن چمدان و ساک با خودم کلنجار می رفتم با وسیله ای آشنا شدم که بهم کمک می کرد تا بتوانم وسایلم را با سازماندهی مشخص و منظمی مرتب و جمع کنم. این وسیله در واقع به تقسیم بندی فضای داخل ساک و چمدان کمک می کند. اول که در یکی از سفرهایم در فروشگاهی این وسیله را دیدم، پیش خودم فکر کردم که قیمتش با توجه به کارکردش گران است و در چند سفر بعدی همچنان مثل قبل و بصورتی آشفته ساکم را جمع کردم. با استفاده از این وسیله دیگر همیشه چمدان ها و ساک هایی که می بستم، مرتب تر از ساک دیگران بود. 

این وسیله که در واقع مجموعه ای از کیف های کوچکتر است به شما اجازه میدهد با توجه به اینکه چه تعداد لباس و وسیله با خودتون می برید، از هر کدام از کیف های آن به یک منظور استفاده کنید؛

 

_در کیف اول؛ پیراهن ها و دامن هایم را جای می دهم.

_در کیف دوم؛ معمولا تی شرت ها و بلوزها را قرار می دهم.

_در کیف سوم؛ لباس های زیر و مایو شنا را جای میدهم.

_درکیف چهارم؛ وسایل آرایشی و بهداشتی ام را می گذارم.

_در کیف پنجم؛ اگر مقصدم شهری سردسیری باشد و بخواهم لباس گرم بردارم آنها را در این کیف قرار می دهم.

 

با توجه به مقصدتان و اینکه چه لباس ها و وسایلی را با خودتان می برید تعداد این کیف ها میتواند تغییر کند، به همین خاطر این کیف های کوچک سایزشان هم میتواند متغیر باشه تا بیش ازحد جا اشغال نکنند.

وقتی همه این کیفهای نسبتا کوچک را داخل ساک یا چمدان قرار دادم، اگر پیراهن یا کتی داشتم که نمی خواستم چروک شوند، آنها را روی همه وسایل قرار می دهم تا حدالمقدور تا جایی که میشود کمتر تا بزنم. این کیف های کوچک، نه تنها پیدا کردن وسایلم را از داخل ساک و چمدان برایم بسیار راحتتر کرده اند، بلکه کمک کرده که پول زیادی را پس انداز کنم، چون دیگر نیازی نبوده که چمدان دیگری بخرم تا بتوانم وسایل بیشتری ببرم. بعد از سال ها سفر کردن بالاخره توانستم وسیله ای پیدا کنم که کمک کند در بستن ساک خیلی نامنظم نباشم و در طول سفر با آرامش وسایلم را از ساکم دربیاورم.