5 ایستگاه باشکوه مترو مسکو را بشناسید


مسکو، پایتخت زیبای روسیه، به واسطه فرهنگ غنی و ارزشمند روسیه و جذابیت های گردشگری خود، سالانه میزبان گردشگران فراوانی می باشد. جالب توجه است که ایستگاه های مترو مسکو جز جاذبه های گردشگری باشکوه و ارزشمند روسیه محسوب می شوند و با بازدید از ایستگاه های مترو مسکو می توانید  با صرف کم ترین هزینه، با فرهنگ و تاریخ پرفراز و نشیب روسیه آشنا شوید. پس با خیال آسوده به گردشگری در ایستگاه های پرشکوه مترو مسکو بپردازید و از تماشای آن ها لذت ببرید.

با ما همراه باشید، تا 5 ایستگاه باشکوه مترو مسکو را بشناسید.

1- کومسومولسکایا / Komsomolskaya 

ایستگاه مترو کومسومولسکایا مسکو در ۱۵ می ۱۹۳۵ ساخته شد و یکی از ایستگاه های تشریفاتی مسکو است. نام آن به افتخار کارگرانِ جوان کومسومول انتخاب گردید که قهرمانانه در ساخت این ایستگاه مشارکت داشتند. 

 

ایستگاه مترو کومسومولسکایا مسکو

 

ایستگاه کومسومولسکایا مسکو توسط معمار افسانه ای آلکسی ویکتوروویچ شاوشف( Alexey Viktorovich Shchusev) طراحی شد. در اکثر ایستگاه های مترو مسکو،همه چیز فوق العاده، ظریف، مهیج و شکوهمندانه است.

 

 

2- مایاکوفسکایا /  Mayakovskaya

ایستگاه مایاکوفسکایا در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۱۹۳۸، افتتاح شد. برخلاف اینکه این ایستگاه مترو در زمان استالین طراحی شد، به اندازه کافی مدرن و پیشرو بود  که هنوز هم طراحی آن نوین و مدرن محسوب می گردد.
 
 
ایستگاه مترو مایاکوفسکایا مسکو
 
 
برخی معتقدند که این ایستگاه زیباترین ایستگاه مترو در مسکو است. این ایستگاه طاقدار با دو ردیف ستون است. طاق های آن بیضوی شکل است. ستون ها و طاق ها با استیل ضد زنگ پوشیده شده اند.
 
 
 
 

3- نووزلوبودسکایا / Novoslobodskaya

ایستگاه نووزلوبودسکایا مسکو در تاریخ ۳۰ مارس ۱۹۵۲ بنا شد. این ایستگاه نیز یکی از تشریفاتی ترین ایستگاه های مسکو محسوب می شود و معماری بسیار پیچیده و باشکوه دارد.
 
 
ایستگاه نووزلوبودسکایا مسکو 
 
 
ایستگاه نووزلوبودسکایا مسکو بیشتر به واسطه وجود ۳۲ قاب شیشه ایی و رنگی خیره کننده که روی ستون های آن نصب و تزیین شده است، معروف است.
 
 
نقاشی روی شیشه . ایستگاه نووزلوبودسکایا مسکو 
 
 
همگی این قاب ها توسط هنرمند معروف شوروی پاول کورین طراحی شده اند.
 
 
 
 

4- کییِفسکایا / Kievskaya

این ایستگاه که در 14مارچ سال 1954 به‌مناسبت سیصدمین سالگرد اتحاد مجدد اکراین و روسیه افتتاح شد در حقیقت تجلی گر شکوهمندی عظیمی در بستری از سادگی می باشد.
 
 
 
 
به واسطه نقاشی های عظیم و باشکوه روی ستون ها که تجلی گر زندگی اوکراینی ها است، این ایستگاه ناخودآگاه باعث می‌شود که بازدیدکنندگان آهسته ‌تر گام بردارند و به اطراف خود نگاه کنند. این نقاشی‌ها به‌وسیله گچبری‌های زیبا و نسبتاً سنگینی قاب شده‌اند.
 
 

ایستگاه مترو کییِفسکایا مسکو

 
در این استگاه مترو مسکو، سادگی و شکوهمندی عظیمی با هم ادغام شده اند و در بستری ماهرانه جلوه گر هنر و تاریخ روسیه و به ویژه مسکو می باشند.
 
 
 

5- میدان انقلاب / Revolution Square

این ایستگاه در تاریخ 13 مارس 1938 افتتاح شد و قرار بود نه فقط به عنوان ایستگاه بلکه بخشی از یک پروژه اصلی - تئاتر آکادمی بلشویای اتحاد جماهیر شوروی باشد. در ابتدا این ایستگاه مترو مسکو، پرنور،وسیع و ساده طراحی شده بود، اما هماهنگ کننده پروژه اصرار بر قرار دادن تعداد زیادی مجسمه داشت که در نتیجه این ایستگاه متروی مسکو، شلوغ تر از طرح اولیه اجرا گردید.

 

ایستگاه مترو میدان انقلاب مسکو

 

اما، با این وجود، ایستگاه متروی میدان انقلاب مسکو، احساس خوبی را ایجاد می کند و یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری مسکو محسوب می گردد.

 

 
5 
5-5