دره هفت غار نیشابور


دره ای در شمال نیشابور وجود دارد که علاوه بر جلوه های خاص و بکر، دارای شرایط آب و هوایی دلنشینی نیز است. این دره که هفت غار نامیده می شود هرساله گردشگران و کوهنوردان زیادی را برای تماشای زیبایی های این نقطه به دره می کشاند. در واقع غاری در این منطقه وجود ندارد و دلیل نامگذاری دره هفت غار، هفت وادی یا هفت تنگه است.

این دره هرساله پس از بارش ها شکل جدیدی به خود می گیرد و آبشارهای بزرگ و کوچکی در آن پدید می آیند که مدام در حال تغییر هستند. این تغییرات و دگرگونی، اشتیاق گردشگران را برای بازدید از این منطقه بیشتر می کند. یعنی شما اگر به صورت مداوم به این ناحیه سفر کنید، این دره هیچگاه برای شما تکراری نخواهد شد.

از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دره دیدنی می توان به رنگ سرخ آن که باعث پدید آمدن جلوه های دیدنی و رنگ آمیزی منطقه شده است، اشاره کرد. در هر فصلی از سال که به این دره سفر کنید زیبایی های خاص خود را دارد. ولی فصل بهار به دلیل پرخروش بودن رودخانه بهترین فصل برای سفر به این منطقه است.

بهترین راه دسترسی به دره هفت غار، مسیر روستای باغرود است که پس از ده دقیقه کوهپیمایی می توانید به ابتدای این دره در ارتفاع ۱۵۰۰ متری برسید.

به یاد داشته باشید که این دره علی رغم زیبایی اش، طبیعت خشنی دارد و برخی مواقع پس از بارندگی زیاد، امکان خطرات زیادی در این منطقه وجود دارد، پس حتما با آگاهی و راهنمای مجرب به این منطقه سفر کنید.