قلمرو آدم های سنگی تهران !!


آدم های سنگی و قلمرو باشکوه شان، یکی از شگفت انگیزترین مناطق گردشگری اطراف تهران می باشند. محل قلمرو آدم های سنگی تهران در روستای وردیج است که به دور از شلوغی تهران، در منطقه ای دنج و آرام در دل کوهستان البرز جا خوش کرده است. پس همراه ما، وردیج ، قلمرو آدم های سنگی تهران را بشناسید!

قلمرو آدم های سنگی، اندکی بیرون از وردیج 

بعد از بازدید از روستای وردیج ، می توانید قلمرو آدم های سنگی تهران را که نگارخانه ای طبیعی و مسحور کننده از شاهكار طبیعت است را ببینید. قلمرو آدم های سنگی وردیج به حدی با ابهت است که حتی خیال آدمی را به پرواز در می آورد.

قلمرو آدم های سنگی تهران، نگارخانه ای طبیعی

 

چرا وردیج قلمرو آدم ‌های سنگی تهران است؟؟؟

وردیج، قلمرو آدم های سنگی از آن جهت قلمرو آدم های سنگی خوانده می شود که شما با نگاه اول به صخره های روستای وردیج، صخره ها وَردیج را همانند صورتک هایی می یابید که گویا بازمانده‌ های یک قلعه قدیمی هستند، همچنین این آدم های سنگی که بیش از هر چیز جمجمه انسان را برای شما تداعی می کنند، در حقیقت سنگ های فرسایش یافته ایی می باشند که یک نمونه کم نظیر از تغییرات بافت زمین می باشند.

قلمرو آدم های سنگی وردیج، سنگ های فرسایش یافته هستند
 

ارتفاع روستای وَردیج، قلمرو آدم های سنگی، از سطح دریا ۱۸۵۰ می باشد و دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل است.

 

 

مسیر وردیج، قلمرو آدم های سنگی

مسیراول دسترسی به وردیج، قلمرو آدم های سنگی :انتهای اتوبان همت – بلوار پژوهش – شهرک دانشگاه شریف – خیابان شهید اردستانی است. در انتهای شمالی خیابان تابلوی کوچک سفید رنگی با عنوان «روستای وردیج – روستای واریش» به چشم می‌خورد که ابتدای جاده کوهستانی وردیج و واریش را نشان می‌دهد.

مسیر دوم که از اتوبان تهران-کرج از پشت پمپ بنزین وردآورد  به سمت خیابان شهید اردستانی می روید و وارد جاده کوهستانی وردیج  می شوید.

 

پیشنهادات بخش گردشگری هتل یار

در روستای وردیج، علاوه بر قلمرو آدم های سنگی، آبشار و رودخانه پر آبی است که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

آبشار زیبای وردیج، قلمرو آدم های سنگی تهران

 

پس اگر ساکن تهران هستید، فاصله کمی با قلمرو آدم های سنگی دارید و نیازی به استفاده از هتل های تهران ندارید؛ ولی اگر در شهرستان هستید، با رزرو آنلاین یکی از بهترین  هتل های تهران، گردشگری مهیجی را در وردیج، قلمرو آدم های سنگی تجربه کنید.

همچنین مدتی که در یکی از هتل های تهران اقامت دارید می توانید از سایر نقاط گردشگری تهران نیز دیدن کنید.

 

 وردیج، قلمرو آدم های سنگی تهران