معرفی خانه های قدیمی ایران


یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین بخش ها برای ایرانگردی، بازدید و اقامت در خانه های تاریخی ایران است. جالب است بدانید، بسیاری این خانه های تاریخی، امروزه تبدیل به اقامتگاه ها و هتل هایی باشکوه شده اند که بهترین گزینه برای اقامتی شایسته و باکیفیت در سفرهای ایرانگردی شما هستند. همراه ما باشید، تا برخی از جذاب ترین و دیدنی ترین خانه های تاریخی ایران را با هم بررسی کنیم. خانه هایی تاریخی که برخی از آن ها امکان رزرو آنلاین برای اقامت شما را نیز دارند.

 

تصویری از هتل داد یزد، یکی از خانه های قدیمی ایران

 

ایران و خانه های قدیمی و تاریخی آن

نام ایران با تاریخ پیوند خورده است. ایران، کشوری باستانی است که هر قطعه آن تاریخی عظیم را در پشت خود پنهان دارد. در کنار این تاریخ عظیم، اهمیت ایرانیان در همه ادوار به هنر و زیبایی در اشکال مختلف قابل لمس است. تاریخ ایران و حس هنر دوستانه ایرانیان، در معماری خانه های قدیمی ایرانی بیش از هر چیز نمایان است.

خانه های قدیمی ایران، همواره بهترین راه برای کاوش در دوران مختلف تاریخ ایران است. نکته مثبت این است که اکثر شهر های ایران سرشار از این خانه های تاریخی و جذاب با معماری های باشکوه هستند.

همانطور که گفتیم، برخی از این خانه های قدیمی و تاریخی امروزه تبدیل به موزه و یا هتل هایی باشکوه برای اقامت شده اند. همراه ما باشد تا برخی از خانه های قدیمی ایران را که بهترین انتخاب ها برای ایرانگردی و اقامت هستند را بررسی کنیم.

 

تصویری از خانه های قدیمی ایران

 

 

خانه تاریخی داد - شهر یزد
با عنوان هتل داد یزد

خانه تاریخی داد شهر یزد، با بیش از 90 سال قدمت، یکی از دیدنی ترین خانه های تاریخی ایران و همچنین یکی از بهترین جاذبه های دیدنی و جذاب شهر یزد برای گردشگری می باشد. علاوه بر قدمت و معماری جذاب این خانه تاریخی داد، موقعیت ویژه هتل داد یزد (خانه تاریخی داد) در شهر یزد، اهمیت این خانه قدیمی را چندین برابر می کند.

 

هتل داد یزد، از خانه های قدیمی شهر یزد

 

خانه تاریخی داد، در قلب شهر یزد و در نزدیکی آتشکده زرتشتیان و میدان امیر چخماق شهر یزد است. امروزه خانه قدیمی داد، به یک هتل جذاب و باشکوه به نام هتل 4 ستاره داد یزد تبدیل شده است. اقامت در هتل داد یزد، اقامت در خانه ای تاریخی، سنتی و جذاب در دل کویر ایران را برای شما به ارمغان می آورد. لازم است بدانید که هتل داد یزد نه تنها یکی از بهترین هتل های شهر یزد، بلکه جز برترین هتل های 4 ستاره ایران است.

 

 

 

خانه مقدم یا باغ موزه مقدم

خانه باشکوه مقدم، در نزدیکی بازار تهران قرار دارد و یکی دیگر از خانه های قدیمی و جذاب تهران است. جالب است بدانید خانه و باغ موزه مقدم، از دید بسیاری از کارشناسان گران ترین خانه تهران است.

این خانه قدیمی، در ابتدا متعلق به محسن مقدم از اساتید وقت دانشگاه تهران بوده است. خانه مقدم به واسطه مجموعه های بی نظیر باستانی که در این خانه قدیمی نگهداری می شوند، جلوه ای خاص از تاریخ را نمایش می دهد.

 

تصویر خانه قدیمی باغ موزه مقدم

 

همچنین، خانه قدیمی مقدم در دل یک باغ باشکوه قرار دارد که هنگام تهران گردی های خود، نباید فرصت بازید و تماشای این خانه قدیمی تهران را از دست دهید.

 

عکس های خانه مقدم را ببینید و بیشتر بخوانید: باغ موزه مقدم، گران ترین خانه تهران

 

 

خانه عامری ها ( سرای عامری ها ) - کاشان

باعنوان هتل سرای عامری ها

همانطور که احتمالا می دانید، خانه های تاریخی کاشان، از برترین نقاط گردشگری شهر کاشان محسوب می شوند. خانه تاریخی عامری ها یکی از این خانه های تاریخی باشکوه ایرانی در قلب شهر کاشان است. این خانه قدیمی، از جمله آثار باستانی و ارزشمند شهر کاشان نیز محسوب می شود. خانه قدیمی سرای عامری ها، با فضایی بسیار خاص و دلنشین تحت عنوان هتلی با همین نام ( هتل سرای عامری ها ) در دل یکی از دیدنی ترین خانه های تاریخی ایران از شما استقبال خواهد کرد.

 

خانه عامری ها، بزرگترین خانه قدمی شهر کاشان

 

خانه قدیمی عامری ها، در دوران زندیه به عنوان یک خانه مسکونی استفاده می شده است و در دوران قاجار بازسازی می شود. امروزه خانه قدیمی و تاریخی عامری ها، یک هتل 5 ستاره جذاب و باشکوه با عنوان هتل سرای عامری ها می باشد. بازدید و اقامت از آن، بهترین گزینه برای اقامتی کم نظیر زمان سفر به شهر کاشان است.

 

نمایی از هتل سرای عامری های شهر کاشان

 

 

خانه قدمی زمان – تهران

با عنوان موزه زمان تهران

این خانه قدیمی در حقیقت یک کاخ کوچک و در عین حال بی نهایت چشمگیر است. قدمت این خانه قدیمی به دوران قاجار باز می گردد. گفتنی است که استفاده از رنگ های سفید و آبی شخصیت و جلوه خاصی را برای این خانه قدیمی ایجاد کرده است.

 

موزه زمان تهران

 

امروزه از این خانه قدیمی، به عنوان موزه ای تحت عنوان موزه زمان استفاده می شود. در این خانه قدیمی تهران، مجموعه ای گران بها، از ساعت ها، تقویم و ... ارزشمند و تاریخی نگهداری می شوند. بازید از این خانه قدیمی یا همان موزه زمان، انتخابی شایسته برای گذراندن بهترین اوقات در شهر تهران می باشد.

 

تصویری از موزه زمان شهر تهران

 

منبع: مجله تخصصی گردشگری هتل یار