14 شهر اروپایی كه مقصد مناسبى براى كسانى كه تنها سفر ميكنند، هستند: قسمت اول


اروپا شامل مجموعه ای از کشورها و شهرهایی است که مناسب افرادی است که میخواهند تنهایی سفر کنند. پروازهای بین شهری یا بین کشوری در اروپا زیاد طولانی نیست، زیرساخت های شهری مناسبی برای گردشگران در نظر گرفته شده و مردم کشورهای اروپایی معمولا خوش برخورد هستند.

بعضی از افراد هستند که بلیط تورهای اتوبوس هایی که به کشورهای مختلف میروند را میگیرند. این تورها در هر شهر مهم جلوی هر بنای تاریخی مهم نیم ساعت برای عکاسی توقف میکند، ولی این افراد اکثر زمانشون را داخل اتوبوس هستند و در حال حرکت باید شهرها را ببینند. به شما پیشنهاد میکنیم تورهای این اتوبوس ها را تهیه نکنید. بد نیست اگر برای مدت چند روز در یک شهر اقامت دارید، اتوبوس های گردشگری هر شهر (Hop On Hop Off) را سوار بشوید. این ها در واقع تورهای گردشگری یکروزه هستند که به شما اجازه میدهند در مدت زمان ٢٤ یا ٤٨ ساعت سوار هر کدام از خطوط اتوبوس های گردشگری بشوید و تمام جاهای دیدنی و مهم شهر را ببینید. این خیلی بهتر از مورد قبلی است که مجبور بودید، تمام مدت در اتوبوس باشید.

زمانی که به شهرهای اروپایی سفر میکنید، باید بدانید که با قدم زدن در کوچه ها و خیابان های این شهرهاست که میتوانید به بهترین شکل تمام شهر را ببینید. چه در شهرهای بزرگ مثل لندن و پاریس، چه در شهرهایی که خیلی هم بزرگ نیستند مثل دوسلدورف، کپنهاگ، برلین و وین یا چه در شهرهای کوچک مثل برگن، باید در این شهرها قدم بزنید تا بتوانید با بافت تاریخی و فرهنگی آنها آشنا بشوید. برای اینکه زمان زیادی را از دست ندهید بهتر است در گروه های کوچک سفر کنید، تنها سفر کردن که بهترین حالت آن است. البته دوستانی که خیلی به پیاده روی های طولانی علاقه ای ندارند، میتوانند شهرهایی را به عنوان مقصدشان انتخاب کنند که سیستم حمل و نقل عمومی خوبی داشته باشد تا دسترسی به نقاط مختلف شهر را برایشان تامین کند. علاوه بر این در انتخاب مقصدتان باید این را هم در نظر بگیرید که آن شهر تفریحات مورد علاقه شما را داشته باشد و البته امنیت کافی برای تنهایی سفر کردن را نیز داشته باشد. هرچند اگر به امن ترین جای دنیا هم سفر کنید در نهایت باید بسیار مراقب خود و وسایلتان باشید.

با درنظر داشتن مواردی که به شما گفتیم، در ادامه شهرهایی از اروپا را به شما معرفی میکنیم که برای تنهایی سفر کردن مناسب هستند، میتوانید مقصد بعدیتان را از بین این شهرها انتخاب کنید؛

_کوپنهاگ:

این شهر دو خط مترو دارد که در ظاهر و بر روی نقشه دارای ایستگاه های پراکنده ای است، اما واقعیت این است که این خطوط مترو شما را درست به جایی میرساند که میخواهید (حتی از فرودگاه به مرکز شهر) در واقع خطوط مترو کپنهاگ به شما کمک میکند در سراسر شهر مطابق برنامه گردشگریتان حرکت کنید. شاید در این بین اماکن دیدنی باشد که در حد فاصل دو ایستگاه مترو است که برای بازدید از آنها میتوانید از دوچرخه های شهری که در ایستگاهی متعدد تعبیه شده، استفاده کنید، برخی از این دوچرخه ها جی پی اس هم دارند و مسیریابی را برای شما ساده تر میکنند. این شهر حدودا ٢٤٢ مایل مسیر طراحی شده برای دوچرخه سواری دارد، به همین خاطر در تمام دنیا بعنوان بهترین شهر برای دوچرخه سواری شناخته شده است.

_پاریس:

کارهای بسیاری است که در این شهر حتما باید انجام بدهید، مثلا اینکه در خیابان شانزه لیزه قدم بزنید یا جلوی برج ایفل عکس بندازید، از موزه لوور بازدید کنید و.. برای اقامت در پاریس امکان این را خواهید داشت که اگر تنها سفر میکنید، به جای پرداخت هزینه ای برای جای خواب، روزها فقط چند ساعت برای کتابفروشی Shakespeare and Company کار کنید، در آنجا کتاب بخوانید و صفحه ای درمورد خودتان بنویسید.

_استکهلم:

پایتخت سوئد شهری تمام عیار است که قطعا ارزش دیدن دارد. شهری که همه کوچه هایش مختص عابرین است، ٥٧ پل ١٤ جزیره آنرا بهم وصل میکند و شهربازی دارد که شروع کار آن به سال ١٨٨٠ برمیگردد. حمامی عمومی که متعلق به سال ١٩٠٤ است. این شهر هنرمندانه ترین خطوط مترو را دارد. هر کدام از ایستگاه های خطوط مترو آن طراحی منحصر به فردی دارد. در سفر به این شهر افراد مجرد زیادی را خواهید دید که تنهایی به اینجا آمده اند و با استفاده از مترو و قدم زدن در شهر از همه جای شهر بازدید میکنند.

_بورگِس:

وقتیکه در کانال های آبی این شهر سوار بر قایق از زیر پل های سنگی آن میگذرید، تازه معنی عبارت "روزی روزگاری..." که اول قصه های کودکیمان میشندیم را میفهمید. تمام مناظر این شهر خاطره خوبی رو در ذهن شما زنده میکند. همه جای این شهر قرون وسطایی دیدنی است اما دریاچه ای که دسته های زیبای قوها بر روی آن شناورند یکی از دیدنی ترین نقاط این شهر است.

_دوبلین (دابلین)

روحیه مهمان نواز مردم این شهر در کمترین زمان باعث میشود که فکر کنید در شهر خودتان هستید، باعث میشود استرس تنها بودن در شهری غریب را فراموش کنید. فراموش نکنید که بافت تاریخی این شهر را حتما باید ببینید، کلیسای جامع سنت پاتریک و قلعه این شهر بسیار دیدنی هستند. این شهر در نظرسنجی که پارسال برگزار شد یکی از امن ترین شهرهای دنیا شناخته شد.