پنج‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
رزرو هتل گل گندم شباهنگ مشهد
مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

این هتل به لحاظ ابعاد جزو هتل های کوچک دسته بندی میشود از همان هتل های 3 ستاره که با یک لابی حدودا 100 متری و محوطه ورودی نهایتا 50 متری در شهر مشهد وجود دارد ، از لحاظ دسترسی به حرم مطهر قاعدتا با توجه به محل هتل نزدیک به حرم خیلی نیست ولی وجود ایستگاه بی آر تی درست در ابتدای کوچه هتل باعث میشود که شما با حداکثر 10 دقیقه فاصله به فلکه آب و ورودی حرم مطهر برسید.  امکانات این هتل هم برای یک سفر زیارتی قابل قبول و در حد انتظار است که در ادامه مطالبی ار در این مورد عرض خواهم کرد.


ویژگی هتل

 خوب بهتر است برای اینکه از وضعیت این هتل آگاه شوید با هم مروری به یک شب اقامت من در هتل داشته باشیم. در ابتدا با دیدن یک نمای کامپوزیت نقره ای قرمز و طبقات نسبتا زیاد آن این احساس که باید نوساز باشد به من دست داد که حس خوبی بود.البته با دیدن متن شرکت تعاونی روستایی شهریار در زیر عنوان هتل گل گندم حقیقت کمی من را نسبت به انتخابم مشکوک کرد چون پیش خودم گفتم شاید مربوط بهقشر خاصی بوده و مناسب استفاده من نباشد. با ورود به لابی و مراجعه به پیشخوان رزوشن هتل تمیزی محیط نظرم را جلب کرد چون خیلی برای من مهم است. و دو نفر داشتند تلویزیون نگاه میکردند . نگاهی به لابی انداختم جای تمیز کوچک و در عین حال معمولی بنظرم آمد. رفتار رزوشن ساعت 4 مودبانه بود به نظرم دانشجو بود و خیلی راحت بودن حتی یک سوال اضافه فقط با گفتن نام خودم و ارائه مدارک فرم هتل را داد و. البته پرسید که رسید دارید که گفتم رسیدی هتل یار نداده و فقط یک شماره پیگیری داده که اگر لازم است بدهم و او هم سریع گفت که اصلا لازم نیست . و کارهای ثبت فرم که تمام شد با هم به طبقه سوم هتل رفتیم آسانسور کاملا نو و تمیز بود و فکر کنم حدود 5 نفر ظرفیت داشت. وقتی وارد راهرو طبقات شدم دکور گرم و چوبی راهرو با تزئینات شیشه و سنگ که با دیوار کوبهای براق قهوه ای جلوه خاصی به راهرو د اده بود نظرم راجلب کرد. نور پردازی بک لایت و موضعی در قسمتهای مختلف نیز حاکی از آن بود که فضای شیک برای صاحبان هتل مهم بوده است. اتاق را تحویل گرفتم و در نگاه اول واقعا مجلل و همه چی تمام بنظرم آمد. نورپردازی کاملا خاص و متنوع اتاق از همه بیشتر نظرم را جلب کرد و دیوار های پوشیده شد ه و با کاغذ دیواریهای جذای و بخش هایی هم که در زیر تلویزیون بود با سنگ ها و چوب تزئین شده بود. سرویس آنقدر تمیز و براق بود که احساس کردم همه چیز اولین بار است که استفاده میشود البته هتل کلا نوساز است و براق بودن شیر آلات و جدید بودن مدل آنها نباید چیز عجیبی باشد. محل هتل را ترک کردم برای زیارت وقتی برگشتم شب بود وقتی کمی بیشتر به دور و بر خودم نگاه کردم و مستقر شدم احساس کردم که نور کمک است چون می خواستم مطالعه کنم و دیدم نمیشود . به سقف نگاه کردم محل لامپها خالی بود از مسئول رزوشن خواستم کمک کند و او هم بعد از بازدید متوجه مشکل شد و لی ظاهرا نمیدانست چکار کند من هم که یک شب بیشتر نمیخواستم آنجا باشم گفتم که لازم نیست و همین نور کافی است و لی راتسش دلم میخواست که نور بیشتری داشتم. بعد از رفتن رزوشن یادم آمد که چایی می خواهم با یک تلفن همه چیز داخل اتاق آمد یک فلاکس چایی با قند و تی بگ . بعد از نیم ساعت مجدد یادم آمد که شارژر میخواهم و موبایلم شارژ ندارد بعد از تماس با رزوشن او گفت میتوانم از شارژر شخص اش استفاده کنم که خیلی راضی کننده و دور از انتظارم بود. شب را خوابیدم و برای نماز و بعد هم برای صبحانه به طبقه پایین رفتم به محض باز کردن در خانمی که نظافت میکرد خیلی مودبانه سلام کرد و من تازه متوجه او شدم و جواب دادم جلوی رستوران و جلوی آسانسور هم همین اتفاق افتاد نکته جالبی که پرسنل این هتل داشتند این بود که چه خانم و چه آقا قبل از شما سلام میکردند و منتظر نگاه و یا سلام شما نمیمانند ! صبحانه در این هتل تجربه خوبی نبود و خیلی ضعیف بود عدسی و چایی +نان و پنیر مربا بنظرم متوانست با چند نوع متنوع نوشیدنی و اضافه کردن غذای گرمی در کنار عدسی صبحانه هتل در حد انتظار شود. در مجموع رفتار و تمیزی و کیفیت اتاق های هتل فراتر از حد انتظار بود و ستودنی است.


اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

هتل در یک کوچه نسبتا پهن قرار دارد و بافت اطراف آن کاملا مسکونی است. شاید اگر بافت تجاری و تفریحی در کنار هتل بود جذاب تر بود ولی سکوت و استراحت در این فضا بهتر حاصل شد.


این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

 برای خانواده هایی که با بودجه کم می خواهند یک هتل با کیفیت داشته باشند توصیه میکنم حتما ار این هتل ساتفاده کنند.


چه زمانی به این هتل سفر کنیم

 معمولا برای سفرهای زیارتی که فاصله معقول به حرم برای زائر مهم تر است مناسب بوده و نزدیکی آن به ترمینال اتوبوس بین شهری نیز میتواند مزیت محسوب شود.


تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

 همانطور که گفتم کیفیت تجهیزات و تمیزی آنها به نسبت قیمت آن و با توجه به این که یک هتل 3 ستاره میروید کاملا مناسب است.


چگونه حداقل قیمت را پرداخت نماییم

 در هنگام تسویه و تحویل اتاق چیزی در مورد پول فلاکس چایی نگفتند و من خودم گفتم که یک فلاکس چایی سفارش دادم ، رزوشن گفت 500 تومان میشود که خیلی ارزان بنظرم آمد که البته همان را هم چون پول خرد نداشتم از من نگرفتند که احساس مطلوبیت زیادی به من داد و وقتی هتل را ترک میکردم از اینکه به این هتل آمده بودم احساس خوبی داشتم.


سایر موارد

 برا ی پرداخت قیمتهای پایین در این هتل باید در فصل های کم تردد استفاده کنید


هتل یار (شبکه رزرواسیون اینترنتی هتل های ایران) اولین و بزرگترین شبکه رزرو هتل های ایران است که از سال 1384 امکان رزرو هتل در بیش از 1500 هتل و هتل آپارتمان را برای مسافران فراهم می کند. با انجام نظرسنجی های مداوم همواره تلاش می شود تنها هتل هایی که رضایت مسافرین را جلب نموده اند در لیست هتل ها و هتل آپارتمان های سایت قرار داشته باشند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله مشهد(هتل های مشهد)، تهران، شیراز، اصفهان، کیش(هتل های کیش)، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. نقشه راه، راهنمای سفر و گزارش آب و هوا برای اغلب مسیرها نیز قابل مشاهده است

جوایز و افتخارات هتل یار

مشاهده کامل ویترین افتخارات