نقد و بررسی هتل اسپیناس تهران به قلم فواد


مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

هتل در بلوار کشاورز واقع شده است با ابعادی مناسب و جایی با دسترسی خوب به تقریبا تمام محل های پر رفت و آمد تهران. البته نمای خوب به درختان بلند بلوار کشاورز در لابی و رستوران و هوای خوب مربوط به پارک لاله نیز از دیگر مشخصات بارز این هتل است.

ویژگی هتل

هتل تقریبا نوساز و مجلل است و در محل مناسبی با دسترسی خوب قرار گرفته است. سازه هتل شیک و مدرن است و لابی و اتاق های آن دارای امکانات مناسب و به روز است. تجهیزات اتاق ها نو می باشد. علاوه بر پارکینگ، هتل دارای استخر، سونا و سالن بدنسازی است که البته فقط مخصوص آقایان است و برای مهمانان هتل دارای تخفیف می باشد. در کل ساختمان و امکانات فیزیکی هتل قابل مقایسه با هتل های 5 ستاره بین المللی است. رفتار و برخورد کارکنان هتل بد نیست ولی در اندازه یک پرسنل هتل 5 ستاره هم نیست. تقریبا در 4 روز اقامتم هر روز مجبور بودم که در ورود به هتل خودم را معرفی کنم. کیفیت و کمیت صبحانه نیز در حد و اندازه هتل 5 ستاره (حتی هتل های 5 ستاره داخلی مثل درویشی یا قصر مشهد) نیست و کیفیت سایر وعده های غذایی نیز مناسب نبود و البته تناسبی با قیمت آن نداشت. من با هزینه بسیار کمتر و در فاصله کمتر از 200 متر با هتل غذا بهتری صرف کردم.

اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

موقعیت هتل دسترسی به میدان های انقلاب و ولی عصر و چهار راه ولی عصر را به راحتی امکان پذیر می کند و البته در حدود این دو میدان تعداد زیادی اغذیه فروشی، فست فودی و رستوران با تنوع زیاد وجود دارد. علاوه بر این، دسترسی به بازارهای موبایل و رایانه، سینما و تیاتر شهر، بازار طلای هفت تیر و برج میلاد نیز حتی از طریق سرویس حمل نقل عمومی به سهولت انجام می شود. پارک لاله با تمام نوستالژی تهران نیز در نزدیکی هتل است.

این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

اصولا با توجه به قیمت هتل و اینکه تقریبا تمام مسافرت های ایرانی ها به تهران جنبه کاری دارد و نه تفریحی، شاید انتخاب این هتل برای ایرانی ها منطقی نباشد. 

تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

قیمت هتل تنها با کیفیت خود سازه تناسب دارد. امیدوارم که با کمی نگاه تازه در آموزش پرسنل هتل اسپیناس به یک هتل ایده آل تبدیل شود.

سایر موارد

با رزرواینترنتی (مثلا از سایت هتل یار) قیمت پرداختی کمتر از قیمت بورد هتل می شود.