پنج‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
رزرو مهمانسرای جهانگردی غار علیصدر همدان
مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

هتل جهانگردی علی صدر هتلی با ابعادی متوسط واقع در روستای علی صدر همدان است که در فاصله ای بسیار کم تا غار علی صدر واقع شده است. این هتل دارای امکانات یک مهمانسرای ساده جهت اقامت کوتاه مدت می باشد.


ویژگی هتل

هتل به نظر قدیمی می رسد که تحت بازسازی و نوسازی قرار گرفته است. هتل دارای یک پارکینگ کوچک و غیرمسقف می باشد. اتاق های هتل ساده هستند و به نظر می رسد که تنها به منظور استراحت شبانه طراحی شده باشند. در اتاق ما سوسک و عنکبوت دیده شد. سرویس بهداشتی اتاق ما ایرانی بود و اینترنت هتل در طول مدت اقامت ما قطع بود.  صبحانه ساده ولی در حد و اندازه ی ستاره های هتل بود.


اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

مهمترین جنبه گردشگری در اطراف هتل، غار آبی علی صدر -بزرگترین غار آبی جهان- است. این غار در فهرست جاذبه های گردشگری ایران قرار دارد و اصولا فلسفه ی وجودی این هتل نیز وجود همین غار و گردشگران آن می باشد. هتل دقیقا در وسط مسیر گیشه های بلیط فروشی غار و خود غار قرار گرفته است. البته هتل فاقد سهمیه ی بلیط برای غار می باشد، بنابراین گردشگران مقیم در هتل جهت بازدید از غار باید در صف گیشه ی فروش بلیط منتظر بمانند. چندین بازارچه ی محلی در اطراف هتل قرار دارد که می توان در آنها سوغات همدان را تهیه کرد. رستوران ها و فست فودی های متعددی نیز درست در کنار هتل واقع شده اند. رصدخانه ای در تپه ی مشرف به هتل وجود دارد که در شب می توان از آن برای رویت ستارگان آسمان و لذت بردن از شب پرستاره ی علی صدر استفاده کرد.


این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

گردشگرانی که قصد بازدید از غار علی صدر را دارند، در صورتیکه اهل چادر زدن در فضای باز نزدیک غار نباشند و یا اینکه بخواهند از امکانات زندگی شهری مثل حمام و سرویس بهداشتی تمیز استفاده کنند می توانند این هتل را برای اقامت انتخاب کنند.


چه زمانی به این هتل سفر کنیم

به علت سردی هوای روستای علی صدر، زمان مناسب جهت بازدید از غار، ماه های گرم سال است. طبیعتا این فصول جهت استفاده از هتل پیشنهاد می شود. البته به علت هجوم بالای گردشگر (حتی گردشگران خود استان همدان) در روزهای انتهایی هفته و نیز تعطیلات رسمی، در صورتیکه گردشگران محدودیت زمانی نداشته باشند شاید روزهای غیر شلوغ روزهای بهتری برای بازدید از غار باشد.


تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

امکانات هتل با هزینه های دریافتی متناسب است.  


سایر موارد

رزرواسیون اینترنتی هتلیار دارای تخفیف می باشد. 


هتل یار (شبکه رزرواسیون اینترنتی هتل های ایران) اولین و بزرگترین شبکه رزرو هتل های ایران است که از سال 1384 امکان رزرو هتل در بیش از 1500 هتل و هتل آپارتمان را برای مسافران فراهم می کند. با انجام نظرسنجی های مداوم همواره تلاش می شود تنها هتل هایی که رضایت مسافرین را جلب نموده اند در لیست هتل ها و هتل آپارتمان های سایت قرار داشته باشند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله مشهد(هتل های مشهد)، تهران، شیراز، اصفهان، کیش(هتل های کیش)، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. نقشه راه، راهنمای سفر و گزارش آب و هوا برای اغلب مسیرها نیز قابل مشاهده است

جوایز و افتخارات هتل یار

مشاهده کامل ویترین افتخارات