پنج‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
رزرو هتل ارشاد سرعین
مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

هتل نمای بزرگی دارد، اصولا سرعین به خاطر موقعیت جغرافیایی از تپه ماهورهای زیادی برخوردار است و خیابان ها شیب دار هستند، هتل ارشاد هرچند در شیب بنا شده است اما با وجود آسانسور در حیاط و پارکینگ مشکل پلکان را مرتفع می‏کند. البته شیب پله‏ های ورودی کم است و اصطلاحاً تیز نیستند و به راحتی با اندکی سعه صدر می توان از راه پله نیز وارد هتل شد. پارکینگ مسافران در طبقه زیر زمین است و زمانی که ما آنجا بودیم، ایراداتی داشت. اولا به خاطر شیب زیاد رمپ ورودی در صورتی که ارتفاع ماشین شما کم و کاپوت کشیده باشد، امکان برخورد با کف زمین در محل تقاطع رمپ و کف پارکینگ وجود دارد. ثانیاً پارکینگ در حال ساخت بود، دیوارها سیمانی، فضا کم نور و کلاً پارکینگ از اصول مهندسی برخوردار نبود. ماشین در آوردن اندکی با زحمت همراه بود. آسانسور هم یه کم خنگ بود اما بازهم وجودش در پارکینگ نعمتی بود و خدا خیرشان بدهد. موقعیت جغرافیایی هتل بسیار عالی بود. هتل ارشاد در مرکز شهر و در یکی از مناطق سوق الجیشی واقع شده است و هر موقع دتان بخواهد میتوانید بدون نیاز به ماشین به بسیاری از مجموعه های رفاهی و تفریحی و خرید شهر دسترسی داشته باشید. در کل به نظر سه ستاره بودن هتل کاملاً درخور هتل بود و شاید هم از دید ما بیش از سه ستاره می ارزید.


ویژگی هتل

 این هتل بزرگ و جادار است و با داشتن سوییت های یک یا چند خوابه که انصافا از تزئیینات و نظافت بسیار خوب برخوردار است، رفاه و آرامش نسبی در اختیار مسافران قرار می‏دهد. رفتار خدمه مناسب و افراد آگاهانه به اینکه آنجا محلی است برای آرامش مسافران، خدمت میکنند. از جمله ویژگی های دیگر این هتل، صبحانه بسیار مفصل و جذاب به سبک مناطق کوهستانی است که انگیزه بیدار شدن صبحگاهی را دو چندان میکند. هتل لابی تمیز و خوشگلی دارد که برای نشستن و گپ و گفت کوتاه محل خوبی خواهد بود. از دیگر ویژگی های این هتل سرعت در پذیرش مسافران است که ما را غافلگیر کرده و بدون اتلاف وقت، سریعاً سوییت 3 خوابه را در اختیارمان گذاشتند.


اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

 استخر مدرن پهنلو چسبیده به هتل است و برای مسافران مقداری تخفیف دارد. واقعاً اداره یک استخر آن هم برای انبوهی از مسافران به گونه ای که نظافت آن رعایت شود، کار سختی است. به جد میگویم که این استخر آبگرم شبیه استخرهای بالای شهر تهران اداره میشود و با قیمت مناسب، کاملاً برای مسافران توصیه میشود. یک رستوران سیب هم در جلوی هتل بود که قیمت و کیفیت غذتهایش مطلوب بود. کلاً اینکه در سرعین با کیفیت مناسبی غذا در اختیار شما قرار بگیرد، پدیده ای شانسی است اما این رستوران دردسر یافتن غذای باکیفیت و قیمت مناسب را مرتفع کرده است.


این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

 کسانی که بار اولشان است به سرعین میروند و نیز کسانی که تمیزی یک هتل و آرامش محیط برایشان اهمیت دارد، گزینه های خوبی برای استفاده از این محل اقامتی هستند. کسانی که در کنارشان افراد سالخورده به مسافرت میروند نیز برای ارامش عزیزانشان توصیه میشوند حتما این هتل را نیز در بین گزینه های اقامتی خود قرار دهند.


چه زمانی به این هتل سفر کنیم

فصل های گرم برای مسافرت به سرعین بسیار مناسب است. اما به نظرم این هتل در همه فصل ها امکانات رفاهی خوبی برای مسافران تدارک خواهد دید. ما که در زمان خلوتی به سراغ سرعین و این هتل رفتیم و انصافا عالی از ما پذیرایی شد. نمیدانم در زمانهای شلوغی اداره این هتل به چه منوال خواهد بود اما به نظر میرسد حداقل برای فضای متوسط و شاید هم کوچک میزهای صبحانه در حضور تعداد زیاد مسافران باید چاره اندیشیده شود.


تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

 ما که از تخفیف 50 % به خاطر سفر در ماه رمضان برخوردار بودیم. با توجه به اینکه در بسیاری از شهرها در هتل های مختلفی ساکن بوده ایم، به نظرمان نسبت به قیمت امکانات مناسب دارد. هرچند که برای ما نیم بها بود ولی شاید بتوان گفت حتی با قیمت بدون تخفیف هم نسبت به امکانات، سرویس دهی و نظافت خوبی دارد. استفاده از مواد غذایی داخل یخچال و آشپزخانه سوییت قیمتی بیشتر از تهیه مواد مورد نیاز از شهر دارد. لذا تنها در صورتی از انها استفاده نمایید، که پرداخت قیمت 20 تا 40% اضافه برایتان مشکلی نباشد.


سایر موارد

  ما که در ماه رمضان به سرعین مسافرت کردیم و در این هتل اقامت گزیدیم. با توجه به اینکه محدوده قیمتی این هتل متوسط رو به بالاست، شاید قشر کم درآمد جامعه نتوانند در زمان های شلوغی به سراغش بروند. من اکیداً توصیه میکنم در زمان های غیر پیک، مثل وسط هفته، ماه رمضان و ... این هتل را با قیمت مناسب و تخفیفهای 5% انتخاب کنید.


هتل یار (شبکه رزرواسیون اینترنتی هتل های ایران) اولین و بزرگترین شبکه رزرو هتل های ایران است که از سال 1384 امکان رزرو هتل در بیش از 1500 هتل و هتل آپارتمان را برای مسافران فراهم می کند. با انجام نظرسنجی های مداوم همواره تلاش می شود تنها هتل هایی که رضایت مسافرین را جلب نموده اند در لیست هتل ها و هتل آپارتمان های سایت قرار داشته باشند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله مشهد(هتل های مشهد)، تهران، شیراز، اصفهان، کیش(هتل های کیش)، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. نقشه راه، راهنمای سفر و گزارش آب و هوا برای اغلب مسیرها نیز قابل مشاهده است

جوایز و افتخارات هتل یار

مشاهده کامل ویترین افتخارات