نقد و بررسی هتل آپارتمان فیروزه توس مشهد به قلم محمد جواد حسینیه


مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

هتل فیروزه طوس مشهد واقع در خیابان نواب صفوی با نزدیکی نسبی به حرم و امکان دیدن گنبد و بارگاه خورشید طوس و همین طور فاصله ای حدودا پنج دقیقه ای با حرم یکی از بهترین گزینه ها برای کسانیاست که می خواهند سفری با هزینه مقرون به صرفه و همین طور راحت و پر خاطره از اقامت در مشهد داشته باشند. همین طور فاصله ی بیست دقیقه ای با فرودگاه و راه آهن از مزایای قابل ذکر جغرافیایی هتل است.

ویژگی هتل

تمیزی اتاق ها و سرویس های بهداشتی از مواردی است که حصوصا برای کسانی که مانند من با همسر و فرزند کوچکشان سفر می کنند بسیار پر اهمیت است علاوه بر این دمای قابل تنظیم داخل اتاق و سیستم مناسب تهویه و گرمایشی و سرمایشی رضایت مسافرین را برآورده می کند. و کارکنان هتل نیز با خدمت رسانی به موقع و سریع رضا یت مسافرین را بدست می آورند. مطمئن باشید در بدو ورود به هیچ وجه معطل نخواهید شد و امکانات رفاهی برایتان فراهم است

اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

مقبره پیر پالان دوز در ضلع شمال شرقی حرم مطهر و ابتدای خیابان نواب صفوی قرار دارد. بنیان اولیه بقعه در زمان شاه محمد خدا بنده به سعی و اهتمام قنبر علی بن خواجه حسین در سال 985ق صورت گرفته است. مقبره منسوب به مدفن شیخ محمد مقتدی کاردهی از عرفای شیعه مذهب ذهبیه، مشهور به «پیر پالاندوز» می‌باشد که در قریه کارده مشهد به دنیا آمد و در شهر مشهد خانقاهی برپا ساخت. وی اگرچه از شیوخ سلسله ذهبیه بوده، اما رای امرار معاش پالان دوزی می کرده است. مدرسه عباسقلی خان این مدرسه تاریخی در حاشیه‌ی جنوبی خیابان نواب صفوی (پایین خیابان) واقع گردیده و تنها مدرسه باقی‌مانده از دوره صفویه است که تا حدود زیادی هویت اولیه خود را حفظ کرده است و امروزه از فضای آن به عنوان خوابگاه طلاب کشور افغانستان استفاده می‌شود. هرچند اکثرا برای زیارت به مشهد می روند اما موقعیت مکانی هتل فیروزه طوس امکان دسترسی و بازدید دو مکان تاریخیرا به مسافرین خود می دهد.

این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه و همین طور اقامتی راحت و بی دردسر در مشهد هستید مطمئنم از انتخابش پشیمان نمی شوید.

چه زمانی به این هتل سفر کنیم

ما در بهمن سفر کردیم اما امکانات سرمایشی و گرمایشی خوب هتل به شما امکان انتخاب در هر بازده زمانی را می دهد.