جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲
رزرو هتل اوین تهران
مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

 هتل اوین تهران زیر مجموعه هتلهای پارسیان است. من در بسیاری از هتلهای پارسیان اقامت داشتم اما این هتل بسیار متفاوت است. از نظر جغرافیایی هتل اوین در یکی از بهترین نقاط تهران قرار دارد، دسترسی آسان به بزرگراه های مهم شهر، نزدیکی به نمایشگاه بین المللی و منطقه شمال و غرب تهران و نزدیکی به مناطق خوش آب و هوای گردشگری از نقاط قوت هتل است. هتل اوین در مجاورت هتل پارسیان آزادی قرار دارد. محوطه هتل بسیار سرسبز و با صفا است. منظره اتاقها بیشتر فضای سبز زیبا و درختان کهنسال موجود در محوطه هتل میباشد. اتاقهای هتل بسیار جادار و تمیز هستند و با دکوراسیون زیبایی تزیین شده اند. تخت بسیار راحت و مبلمان زیبایی در اتاقها موجود است . یک تراس با میز و صندلی رو به طبیعت زیبای هتل بود و در فصل زمستان که من آخرین بار در این هتل اقامت داشتم درخت گل یخی روبروی اتاق بود که عطر دل انگیزش به همراه لذت یک چای عصرانه خاطره آن اقامت یک روزه را برایم ماندگار کرد. فضای هتل خیلی بزرگ نیست ولی بسیار با دقت و ظرافت طراحی شده است و خیلی خوب مدیریت میشود. در حیاط هتل یک کافی شاپ قرار دارد که شب ها مملو از جوانان تهرانی و مسافران هتل است، محیطی بسیار دلنشین برای دیدار با دوستان. من تنها وعده غذایی که در رستوران هتل خوردم صبحانه بود. به جرات میگویم تنوع غذایی صبحانه از بسیاری هتل های 5 ستاره بیشتر بود.


ویژگی هتل

 به نظر من برترین ویژگی هتل زیبایی و تمیزی آن است. من دو بار در این هتل اقامت داشتم. وقتی از طریق سایت هتلیار تخفیف خوبی روی هتل دیدم آن را انتخاب کردم، با اینکه معمولا به هتل 4 ستاره نمیروم اما به دلیل اینکه سفر کاری بود نه تفریحی و اینکه قیمت هتل خوب بود آن را انتخاب کردم. وقتی به هتل رسیدم گفتم یا اشتباه آمدم یا در سایت اشتباه نوشته شده 4 ستاره! در همان زمان که منتظر پذیرش بودیم برگشتم و سردر هتل را نگاه کردم و دیدم 4 ستاره کشیده است، وقتی اتاق را تحویل گرفتیم به همسرم گفتم حتما علامت سر در هتل قدیمی است این هتل خیلی خوب است! در راه رفتن از مسوول پذیرش سوال کردم و توضیح داد که طبق قوانین هتلداری مجموعه ورزشی و استخر یکی از موارد مورد نیاز برای 5 ستاره شدن است. و این هتل به خاطر نداشتن سالن ورزشی چهار ستاره مانده است. اما خب معمولا مسافران تهران یا برای کار سفر میکنند یا تحصیل، و این مورد به نفعشان است چون برای امکانات و تمیزی اتاق در حد پنج ستاره قیمت کمتری پرداخت میکنند.


اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

 مناطق خوش اب و هوای تفریحی تهران همه در نزدیکی هتل قرار دارند. فرحزاد، درکه، اوین ... و از همه مهمتر تقاطع چند بزرگراه مهم تهران در ورودی هتل است.


این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

 من هر دو بار برای کار به این هتل رفتم. بیشتر مسافران هم ظاهرا به همین قصد آمده بودند (تیم فوتبال تراکتور هم آنجا بودند!) اما آنقدر زیبا و رمانتیک بود که اگر کسی زمانی مثلا در تعطیلات نوروز که تهران آب و هوای خوبی دارد قصد گردش در تهران داشته باشد، اقامت در این هتل لذت سفر را بیشتر خواهد کرد.


چه زمانی به این هتل سفر کنیم

 من که همیشه و در همه فصول خواهم رفت، شما هم یک بار بروید بعد خودتان تصمیم بگیرید!


تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

 بسیار متناسب. البته قیمت هتل ها در تهران و کلا در ایران گرانتر از بقیه جاها است اما به نسبت قیمت بسیار زیاد هتلهای تهران، حتی هتلهای بی کیفیت مرکز شهر، و با مقایسه امکانات این هتل ارزش پولی را که پرداخت میکنید دارد.


سایر موارد

 به هتلیار سر بزنید!


هتل یار (شبکه رزرواسیون اینترنتی هتل های ایران) اولین و بزرگترین شبکه رزرو هتل های ایران است که از سال 1384 امکان رزرو هتل در بیش از 1500 هتل و هتل آپارتمان را برای مسافران فراهم می کند. با انجام نظرسنجی های مداوم همواره تلاش می شود تنها هتل هایی که رضایت مسافرین را جلب نموده اند در لیست هتل ها و هتل آپارتمان های سایت قرار داشته باشند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله مشهد(هتل های مشهد)، تهران، شیراز، اصفهان، کیش(هتل های کیش)، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. نقشه راه، راهنمای سفر و گزارش آب و هوا برای اغلب مسیرها نیز قابل مشاهده است

جوایز و افتخارات هتل یار

مشاهده کامل ویترین افتخارات