یک‌شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
رزرو هتل سنتی مهر یزد
مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

هتل سنتی مهر یزد به مانند هتل های سنتی دیگر این شهر یک حیات اصلی بزرگ داشت که دور تا دور آن تعدادی از اتاق های هتل قرار داشتند ( (اتاق ها در دو ردیف افقی بودند به طوری که اتاق های بالا چند پله میخورد به بالا و دارای در های بزرگ با شیشه های رنگی بودند که بسیار زیبا بود و در عکس ها دیده میشود، و اتاق های پایین که چند پله به سمت پایین میرفتند و پنجره های کوچکی داشتند) در حیاط اصلی علاوه بر حوضی در وسط ،صندلی ها و تخت هایی در دو طرف قرارداده شده بودکه در واقع رستوران هتل محسوب میشد و غذا در حیات اصلی سرو میشد و به همین علت بسیار شلوغ بود و احتمالا موجب مزاحمت مسافران اتاق های دورتا دور خواهد شد. تا جایی که من متوجه شدم 2 حیاط دیگر نیز بود یکی به اسم نارنجستان که به بزرگی حیات اصلی نبود اما کوچک هم نبود و دور تا دور آن نیز اتاق هایی قرار داشت . نارنجستان محیط بسیار خلوت تری نسبت به حیات اصلی داشت. حیاط دیگر حیات کوچکی بود که یک اتاق کنار آن بود و نسبتا شخصی (برای مسافران آن اتاق ) حساب میشد، اگرچه این حیات شخصی جالب بنظر میاید اما اتاق مربوط به آن بسیار کوچک کم امکانات و با تهیه بسیار بد برای سرویس بهداشتی بود.


ویژگی هتل

پشت بام هم که جزو امکانات هتل گفته شده در زمان بازدید ما بسته بود. و بادگیرهای ذکر شده نیز نه چندان در دید بودند و نه اماکن بازدیدشان فراهم بود. کیفیت غذاها اصلا خوب نیود و سرویس دهی در هنگام سرو غذا نیز بسیار نا مناسب بود(دلیل آن ها کم بودن پرسنل در آن مقطع زمانی به ما گفته شد).


اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

یکی از بهترین و مدود ویژگی های خوب هتل نزدیکی آن به مراکز اصلی شهر و بافت تاریخی بود به طوری که با کمی پیاده روی میتوانید تعدادی از مراکز تاریخی زیبا را مشاهده کنید.


این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

اگر برایتان خیلی مهم است در مقابل هزینه ای که میپزدازید خدمات مناسب دریافت کنید این هتل را به شما پیشنهاد نمیکنم اما اگر برایتان چندان مهم نیست و حساس نیستید و میخواهید بیشتر زمانتان را در خارج از هتل سپری کنید احتمالا راضی خواهید بود


تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

با توجه به تجربیات سفرهای دیگرم کاملا صادقانه معتقدم این هتل خدمات مناسبی در مقابل هزینه ای که پرداخت میکنید نمیدهد مگر آن که شما انسان راحت و بیخیالی باشید.


چگونه حداقل قیمت را پرداخت نماییم

یکی از مسایلی که برایم بسیار عجیب و ناراحت کننده بود : با وجود آنکه قبل از رزرو با هتل تماس گرفته و پرسیدم که اتاق خالی با تخت دبل دارند یا خیر و به من گفتند که دارند و حتی بعد از رزرو هم تماس گرفته و خودم را معرفی کرده و گفتم که برایم اتاقی با تخت دبل نگه دارند اما هنگام مراجعه به علت اینکه مسافران خارجی داشتند اتاق های دبل را به آن ها داده و برای ما یک اتاق تویین بسیار کوچک و نا مناسب گذاشته بودند و اظهار بی اطلاعی میکردند. با وجود اعتراض بنده باز هم کاری در این خصوص نکردند و ما اجبارانه در همان اتاق تویین اقامت کردیم.


سایر موارد

حتما سعی کنید از زمانی که هتل دارای تخفیف است از آن استفاده کنید تا حداقل هزینه ای که میکنید با خدمات ارایه شده تسط هتل متناسب تر شود.


هتل یار (شبکه رزرواسیون اینترنتی هتل های ایران) اولین و بزرگترین شبکه رزرو هتل های ایران است که از سال 1384 امکان رزرو هتل در بیش از 1500 هتل و هتل آپارتمان را برای مسافران فراهم می کند. با انجام نظرسنجی های مداوم همواره تلاش می شود تنها هتل هایی که رضایت مسافرین را جلب نموده اند در لیست هتل ها و هتل آپارتمان های سایت قرار داشته باشند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله مشهد(هتل های مشهد)، تهران، شیراز، اصفهان، کیش(هتل های کیش)، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. نقشه راه، راهنمای سفر و گزارش آب و هوا برای اغلب مسیرها نیز قابل مشاهده است

جوایز و افتخارات هتل یار

مشاهده کامل ویترین افتخارات