سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
رزرو هتل باغ مشیرالممالک یزد
مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

  باغ مشیر الممالک در حاشیه شهر یزد و در شمال شرقی این شهر واقع است. با وسعتی حدود سیزده هزار متر مربع دارای اتاق های یک تخته، دبل ، تویین، سه تخته، چهار تخته و سوییت کانکت با معماری سنتی است.


ویژگی هتل

  این هتل بازسازی شده ی یک باغ قدیمی دوره قاجار است که همین امر ویژگی بارز آن محسوب می شود چرا که گویی میهمانان هتل برای مدتی می توانند در زمان گذشته اقامت کنند. باغ ، جوی های آب روان ، حوض ها و فواره های هتل از جذابیت های آن محسوب می شود. دو طوطی آفریقای به رنگ های قرمز و آبی و دو مرد یکی بسیار قوی جثه و دیگری با قامتی کوتاه در لباس های قدیمی با دستار و کلاه و.. از کاراکترهای ثابت هتل می باشند که در بدو ورود توجه میهمانان را به خود جلب می کنند. کیفیت غذاهای رستوران که فقط به صورت سلف سرویس از میهمانان پذیرایی می کند به نسبت خوب است و غذاهای سنتی شهر یزد هم در میان سایر غذاها به چشم می خورد. میزهای رستوران هم در سالن و هم در قسمتی از فضای باغ چیده شده اند که میزها و صندلی های فضای آزاد فلزی و بسیار ساده هستند. البته صبحانه در رستورانی مجزا با نام رستوران نقاشی سرو می شود و تنوع منوی صبحانه نیز قابل توجه است. در میان باغ نیز فروشگاه کوچکی از صنایع دستی واقع است. اتاق های هتل که در ساختمان هایی با معماری خاص کویر در دو سوی باغ قرار دارند و لابی هتل آرام و پاکیزه هستند و این هتل را به محیط خوبی برای استراحت و آرامش تبدیل کرده اند. مسیرهایی که از میان باغ می گذرند و محدوده پارکینگ را به محوطه اتاق ها متصل میکنند طوری با درخت ها احاطه شده اند که عبور از آنها تجربه عبور از تونلی از برگها را فراهم می سازد . گذر از این تونل علی الخصوص هنگام صبح و غروب به دلیل زاویه تابش نور خورشید و صدای پرندگان حس شادی خاصی را القا می کند.


اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

 هتل در بافت سنتی شهر یزد قرار دارد که خود به نوعی از مناطق دیدنی به حساب می آید. دسترسی به مناطق دیدنی شهر یزد از هتل مشیر به سهولت ممکن می باشد. از جاذبه های شهر یزد می توان باغ دولت آباد، مسجد جامع، دخمه، زندان سکندر ، آتشکده و... را نام برد. دو موضوع نباید در مسافرت به این شهر به فراموشی سپرده شود: اول شیرینی سنتی یزد و دوم فالوده یزدی که در شهرهای دیگر تقریبا قابل تجربه نیستند.


این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

 باغ مشیر می تواند فضایی برای تمدد خاطر کسانی باشد که از شلوغی شهرهای مدرن احساس کسالت می کنند و نیاز دارند چند روز را در فضایی آرام و به دور از هر نوع استرس و تنش سپری کنند. آرامش باغ، صدای انبوهی از پرندگان که از میان شاخه های درختان به گوش می رسد ، صدای آب که از جوی روبروی اتاقها می گذرد، اتاق های آجری و سقف های گنبدی شکل و معماری خاص بناها، آرامش زندگی سنتی زمان های دور را تداعی می کند.


چه زمانی به این هتل سفر کنیم

  به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر یزد زمستان و تابستان زمان مناسبی برای سفر به این شهر نیست هرچند تجربه کردن شبهای تابستانی یزد خالی از لطف نیست اما بهترین زمان برای بهره مندی از زیباترین مناظر باغ هتل مشیرالممالک که مهمترین جاذبه آن به شمار می رود، فصل بهار است.


تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

 قیمت هتل در مقایسه با قیمت دیگر هتل ها و با در نظر گرفتن آرامش و فضای زیبای آن بسیار معقول به نظر می رسد.


چگونه حداقل قیمت را پرداخت نماییم

  آنچه در این هتل توجه هر کس را جلب می کند وجود چنین باغ با طراوتی در دل کویر است.


سایر موارد

 در زمان هایی از سال که سفرهای کمتری به شهر یزد انجام می شود قیمت هتل مناسب تر می باشد هر چند قاعدتا رزرو هتل از طریق وب سایت های معتبری که تخفیف ارائه می کنند می تواند بسیار به صرفه تر باشد.


هتل یار (شبکه رزرواسیون اینترنتی هتل های ایران) اولین و بزرگترین شبکه رزرو هتل های ایران است که از سال 1384 امکان رزرو هتل در بیش از 1500 هتل و هتل آپارتمان را برای مسافران فراهم می کند. با انجام نظرسنجی های مداوم همواره تلاش می شود تنها هتل هایی که رضایت مسافرین را جلب نموده اند در لیست هتل ها و هتل آپارتمان های سایت قرار داشته باشند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله مشهد(هتل های مشهد)، تهران، شیراز، اصفهان، کیش(هتل های کیش)، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. نقشه راه، راهنمای سفر و گزارش آب و هوا برای اغلب مسیرها نیز قابل مشاهده است

جوایز و افتخارات هتل یار

مشاهده کامل ویترین افتخارات