نقد و بررسی هتل آریان کیش به قلم مهرداد (پژوهشگر و مدرس گردشگری)


مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

هتل آریان در نزدیکی میدان امیرکبیر و هتل سورینت مریم در جزیره کیش واقع شده است. موقعیت هتل نسبتا مناسب است و برای کسانی که در شرایط خوب آب و هوایی کیش قصد پیاده روی داشته باشند دسترسی های مناسبی به مراکز خرید فراهم می کند (بازار زیتون با کمتر از ده دقیقه پیاده روی و مرکز تجاری و بازارهای پردیس در حدود بیست تا بیست و پنج دقیقه پیاده روی ). همچنین امکان پیاده رفتن از این هتل تا پارک ساحلی ماهیگیر (پشت هتل شایان) و اسکله تفریحی و بازار و بولینگ مریم نیز با کمی پیاده روی وجود دارد. با این همه موقعیت هتل به گونه ای است که فضایی نسبتا دنج و آرام در اختیار مسافران قرار می دهد و تهیه تاکسی و وسایل نقلیه عمومی نیز در نزدیکی هتل امکان پذیر است. با این همه امکانات و شیک بودن هتل در حد هتل چهارستاره نیست. اتاق ها نسبتا جادار و مناسب هستند اما وسایل و امکانات داخل اتاق ها کمی مندرس و کهنه شده اند که در این باره نیاز به توجه و تعویض امکانات احساس می شود.

ویژگی هتل

رعایت برخی نکات کوچک در هتل شرایط بهتری را برای مسافران فراهم خواهد آورد. نبودن کتری برقی و لیوان در اتاق ها و دریافت پول بابت بطری های آب معدنی در اتاق، کمی احساس رضایت مسافر را تحت تأثیر قرار می دهد، هر چند آب جوش و فنجان به صورت رایگان و در صورت تمایل مسافر، در اختیار گذاشته می شود. صبحانه هتل مطلوب و دارای تنوع قابل قبول است و کیفیت رستوران هتل نیز، به ویژه درباره خوراک های دریایی، نسبتا مناسب است. وجود لابی با وسعت مناسب، برخورد خوب و کمک کننده پرسنل و وجود دفاتر گردشگری و اجاره خودرو در داخل هتل برای رزرو تفریحات و استفاده از خودروهای بدون راننده، از نکات مثبت این هتل به شمار می آید.

اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

یک پارک بزرگ در میدان امیرکبیر و به فاصله کوتاهی از هتل که به ویژه شب ها فضای مطبوع و خوبی را در اختیار خانواده ها می گذارد، کارتینگ کیش در نزدیکی هتل، پارک ساحلی به فاصله کمی از هتل و اسکله تفریحی و مجموعه بولینگ و بازار مریم و بازار ونوس، گذر مشاهیر و محل های اجاره دوچرخه و اسکوترهای برقی در نزدیکی هتل و قابل دسترسی با کمی پیاده روی، امکانات تفریحی ارزان و مناسبی در اطراف هتل آریان هستند. رستوران های اطراف هتل بیشتر فست فود و ساندویچی هستند، اما رستوران توتی فروتی در کنار اسکله تفریحی و غذاهای ارائه شده در هایپرمارکت کیش، نزدیک به مرکز تجاری، غذاهایی با قیمت معقول و کیفیت مناسب در اختیار شما می گذارند.

این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

خانواده ها و زوج های جوان که قصد دارند تجربه خوبی از سفر و بودن در کنار یکدیگر داشته باشند. اما شاید این هتل برای کسانی که پرستیژ و شیک بودن هتل برایشان در درجه اول اولویت و اهمیت قرار دارد، چندان مناسب به نظر نرسد.

چه زمانی به این هتل سفر کنیم

با توجه به شرایط آب و هوایی جزیره کیش و در نظر گرفتن سلیقه ها، ماه های آبان تا فروردین، بهترین زمان سفر به جزیره کیش و اقامت در هتل آریان است.

تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

می توان گفت که قیمت هتل تا حد زیادی با شرایط کلی آن متناسب است، اما رسیدگی به امکانات و انجام بازسازی های لازم، این تناسب و رضایت از هتل را به مراتب بیشتر افزایش خواهد داد.

چگونه حداقل قیمت را پرداخت نماییم

با کمک و توجه سایت هتل یار برای رزرو هتل به ویژه در اوقات تعطیل و فصل های افزایش مسافر، استفاده از خدمات هتل یار برای رزرو مطمئن و آسان هتل، پیشنهاد می شود.

سایر موارد

با امید به افزایش کیفیت خدمات مسافرتی و اصلاح مشکلات و در نظر گرفتن نکته های هر چند کوچک اما ظریف و مهم در فراهم کردن تجربه های خوب سفر برای مخاطبان و همراهان سایت هتل یار.