نقد و بررسی هتل صحرا مشهد به قلم علیرضا یاوری


مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

 هتل صحرا در خیابان شیرازی شهر مشهد واقع شده است. مدت زمان رسیدن به حرم مطهر امام رضا حدود سه دقیقه است. بنابراین افرادی که می خواهند در اکثر اوقات بویژه هنگام نماز صبح در حرم حضور داشته باشند به نظر مکان خوبی است. رستوران، لابی و کافی شاب از جمله امکانات این هتل است.

ویژگی هتل

 این هتل علی رغم اینکه به لحاظ تعداد ستاره ها از هتلهای دیگر مشهد کمتر است اما گوی سبقت را در نظافت و پاکیزگی ربوده است. کارکنان منظبط و پاسخگو یکی دیگر از ویژگیهای مثبت این هتل بشمار می رود. به نظر می رسد مدیریت این مجموعه نسبت به یکی از مهمترین عوامل خود یعنی نیروی انسانی دقت کامل را دارد و از افرادی بهره می گیرد که به نظر حرفه ای و تخصصی اند. درواقع می توان جمله "حق با مشتری است" را در این هتل دید.

اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

 بارگاه ملکوتی امام رضا مهمترین مکان مذهبی است که در نزدیکی هتل قرار دادرد. همچنین می توان به باغ نادر در اطراف هتل اشاره نمود. همچنین نمی توان به مشهد سفر کرد و از رستوران پسران کریم صرفنظر کرد طقبه و شاندیز نیز از مکانهایی هستند که می توان در آنجا لحظات خوب و خوشی را سپری نمود. گشت و گذار با خانواده در زیست خاوران نیز می تواند محلی برای تفریح و پرکردن اوقات فراغت مدنظر قرار گیرد.

این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

 این هتل به تمامی افرادی که دوست دارند بیشترین زمان را برای دعا و نیایش در بارگاه حضرت امام رضا داشته باشند پیشنهاد می شود. بنابراین تمام گروههای مختلف سنی می توانند از این هتل استفاده نمایند.

چه زمانی به این هتل سفر کنیم

 هر زمانی که دلتنگ امام رضا شویم و امام رضا هم بطلبد آن وقت باید به این هتل سری بزنیم

تناسب قیمت با کیفیت و امکانات هتل

 قیمت هتل در قیاس با امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می دهد بویژه صبحانه مفصلی که تهیه و تدارک می بیند و همچنین نظافت منحصربفرد آن بسیار مناسب است.

سایر موارد

با نگاه محبت آمیزی که از پنجره هتل به بارگاه ملکوتی امام رضا می توان افکند از جمله حداقل هایی است که نمی توان جای دیگر تجربه نمود.