نقد و بررسی اقامتگاه مهینستان راهب کاشان به قلم محمد علی بابااحمدی


مشخصات کلی (ابعاد ، امکانات ، جغرافیایی)

 این هتل در بافت اصلی شهر کاشان ، نزدیک به بازار سرپوشیده واقع شده است

ویژگی هتل

بدون اغراق این هتل یکی از زیباترین هتل های سنتی ایران است که در یک امارت قدیمی مربوط به دوره ی قاجار و پهلوی واقع شده است. بازسازی و مرمت این آثار تاریخی و تبدیل آن به هتل، با ظرافت و هنرمندی خاصی انجام گردیده است. برخورد کارکنان هتل و سرویس دهی آن بسیار عالی است. رستوران و کافی شاپ در فضایی بسیار زیبا قرار گرفته است و صرف غذا در این مکان بسیار خاطره انگیز است. در اتاق های هتل هیچگونه امکانات صوتی و تصویری وجود ندارد و این باعث می شود فضای دوران قاجار بیشتر در اتاق ها تداعی گردد. صدای فواره ی کوچک داخل حوض حیاط که در اتاق ها نیز شنیده می شود بسیار آرامش بخش است.

اطراف هتل (تفریح و سرگرمی ، رستورانها ، مناطق دیدنی)

 با توجه به اینکه این هتل در بافت قدیمی شهر واقع شده است دسترسی به اماکن تاریخی نظیر مسجد بزرگ شهر، خانه های تاریخی، بازار سرپوشیده با پای پیاده امکان پذیر است. ناگفته نماند که باغ فین و نیز تپه ی سیلک ( با قدمت هشت هزار سال) نیز از آثار تاریخی شهر کاشان است که با ماشین حدود 15 دقیقه از هتل فاصله دارد.

این هتل به چه کسانی پیشنهاد می شود

 به تمام کسانی که از آثار تاریخی لذت می برند و با شلوغی و سر و صدا میانه ای ندارند

چه زمانی به این هتل سفر کنیم

 من به اتفاق خانواده ام در زمستان به این هتل سفر کردم ولی به نظر می رسد این هتل برای تمام ایام سال مناسب باشد. با وجودیکه به نظر می رسید بعلت قدیمی بودن ساختمان در زمستان، داخل اتاق ها سرد باشد اما با تعبیه ی دستگاههای گرمایشی مناسب در اتاق ها ، فضای گرم و مطبوعی را در اتاق ها و رستوران ها می توان تجربه کرد.