ماجراجوئی

  1. صفحه نخست
  2. ماجراجوئی
  3. لیستی از وسایل برای کسانی که با کوله پشتی سفر میکنند: قسمت اول
text off لیستی از وسایل برای کسانی که با کوله پشتی سفر میکنند: قسمت اول

لیستی از وسایل برای کسانی که با کوله پشتی سفر میکنند: قسمت اول

بازدید: 1930
تاریخ: 9 مهر 1397

خیلی از مخاطبین سفرنامه نویس هایی که فقط با کوله پشتی هایشان سفر میکنند، دوست دارند بدانند که این افراد چه چیزهایی را داخل کوله پشتیشان می گذارند و به سفر می روند. باید بدانید اینکه چه چیزهایی درون کوله میگذارند به عوامل مختلفی بستگی دارد. تنها سفر کردن، مدت زمانی که قرار است در سفر باشید، مقصد، به همراه داشتن یک فرزند، محل اقامت و دیگر موارد در انتخاب وسایلی که به همراه می برند نقش به سزایی دارد. ولی از آنجایی که بیشتر افرادی که با کوله سفر می کنند، یا مجرد هستند یا زوج های جوانی هستند که تازه ازدواج کرده اند و فرزندی ندارند، ليستی از وسایلی را بهتان معرفی می کنم که مایحتاج بچه در بین آنها نیست. باید ببینید به کجا قرار است بروید، کجا قرار است اقامت داشته باشید، قرار است در هتل و مهمانسرا بمانید یا قرار است چادر بزنید و در کیسه خواب بخوابید، در اینصورت حجم و تعداد وسایلی که با خودتان می برید بیشتر می شود. اگر قرار است به شهری سردسیری بروید، قطعا بخاطر سرمای هوا مجبورید لباس های بیشتر و ضخیم تری با خود ببرید که در اینصورت هم نوع موارد درون لیست تغییر می کند. اگر می خواهید مدت زمان زیادی در سفر بمانید، پیشنهاد می کنم که شهری گرمسیری را انتخاب کنید، این به این معناست که میتوانید لباس های کمتر و نازک تر بردارید، اینگونه جای کمتری اشغال می شود. فراموش نکنید که هیچوقت از همه وسایلی که برداشته اید استفاده نمی کنید، بالاخره پیش می آید، دو سه دست لباس یا کفشی هست که در طول سفر از آنها استفاده نمیشود، پس بهتر است در زمان جمع کردن وسایل منطقی فکر کنید.

 

کوله پشتی

کوله پشتی که از آن استفاده می کنید باید حتما زیپ دسترسی از روی بدنه و از زیرش هم داشته باشد، من به شخصه از کوله هایی که فقط از بالا دسترسی دارند خوشم نمی آید. علت آن هم این است که وقتی همه وسایل و لباس ها را بصورت مرتب و تا شده درون کوله قرار دادید، یادتان میافتد لباسی را میخواهید که درست زیر همه وسایل است و باید همه وسایل را خارج کنید تا بتوانید آن لباس را بردارید. واقعیت این است که خیلی فکر کردم که چرا هنوز کوله هایی با این طرح ها تولید می شوند، اما به هیچ نتیجه ای نرسیدم. کوله هایی که از روی بدنه زیپ دسترسی دارند، به شما اجازه می دهند با باز کردن این زیپ که روی کل بدنه میچرخد، جداره کوله را کامل باز کنید و به راحتی وسیله ای که می خواهید را از درون کوله پیدا کنید. کوله هایی که اینگونه طراحی شده اند علاوه بر دسترسی آسان به بخش های مختلف طوری بر روی کمرتان قرار می گیرند که وزن زیادی را احساس نمی کنید و با توجه به بندهای مخصوصش که دور کمر و روی سینه می آید فشار کمتری به کمر وارد می کند. معمولا می توناید یک کوله کوچکتر که کوهنوردان به آن "کوله حمله" می گویند را با اتصالات مخصوص کوله در قسمت جلویی کوله اصلیتان وصل کنید. این کوله کوچکتر به درد مواقعی می خورد که چند روز در یک شهر اقامت دارید و به جای اینکه کوله بزرگ با تمام وسایلتان را هر روز با خود به درون شهر ببرید، میتوانید از کوله حمله استفاده کنید.

 

نیازی نیست تعداد زیادی لباس بردارید، برای شوی مد و لباس به سفر نمی روید، به سفر میروید که اماکن گردشگری و تفریحی آن شهر را ببینید. شاید برایتان سخت باشد باور کنید، اما برای هیچ کس مهم نیست شما چه لباس هایی به تن می کنید. به تعداد کافی لباس بردارید، لباس هایی راحت که قرار است از همه آنها استفاده کنید. در ادامه لیستی از وسایل ضروری که ما سفرنامه نویس ها درون یک کوله جا میدهیم و به سفر میرویم را برایتان ذکر می کنم، اگر برایتان مناسب بود بهتر است مطابق همین لیست وسایلتان را جمع کنید.

 

لیست لباس های مهم و ضروری که باید برای سفر درون کوله اتون جا بدید؛

_حتی اگر مقصدتان کشورهای گرم استوایی است باید بدانید آنجا هم باران های شدید و طولانی مدتی می آید که ممکن است باعث شود برای ساعت ها زیر سایه بانی بایستید. پس چه مقصدتان شهری گرم است چه شهری در مناطق سردسیری حتما یک دست لباس ضدآب (کاور ضدآب) از یک برند معتبر مثل Northface که بارها امتحانش را پس داده به همراه داشته باشید که گرفتار باران های شدید و طولانی مدت نشوید.

 

_اگر مقصدتان شهری است که هوای خنک یا سردی دارد خوب است که یک ژاکت یا سوییشرت بردارید. البته اگر این لباستان خیلی ضخیم و جاگیر است، آن را برندارید چون میتوانید در سفر یک دست لباس مناسب با آب و هوا بخرید.

 

_حتما باید یک دست لباس آستین بلند و شلواری که کل پاهایتان را بپوشاند را با خودتان بردارید، چون برای بازدید از اماکن فرهنگی و زیارتی و مذهبی به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد. خیلی از موزه ها هم اجازه ورود با تاپ و شلوارک را به شما نمی دهند.

 

_لباس های تابستونی: شلوارک ها، پیراهن های نخی و خنک، دامن ها، تاپ ها، بلوزها، میتوانید از هرکدام از این ها یک دست بردارید اما رنگشان را طوری انتخاب کنید که بتوانید با هم هماهنگ و ست کنید.

 

_لباس شنا فراموش نشود. به جای حوله شنا، یک تکه پارچه رنگی که مخصوص کنار استخر و ساحل است و به آن "سارونگ" میگویند با خودتان ببرید، جای بسیار کمتری اشغال میکند و سریع هم خشک می شود.

رزرو هتل های کیش

لیست قیمت
رزرو آنلاین