پل معلق مشگین شهر، بلندترین پل در خاورمیانه+ویدئو


پل معلق مشگین شهر، از آن دسته مکان های گردشگری و دیدنی در ایران است که نباید فرصت تماشای آن را از دست داد. اطلاعات کامل برای بازدید از پل معلق مشگین شهر به همراه سایر مکان های دیدنی و گردشگری مشگین شهر را با هم بررسی خواهیم کرد...

 

پل معلق مشگین شهر

 

مشخصات شهر مشگین شهر

مشگین شهر در شمال غربی ایران واقع شده است. این شهر نزدیک ترین شهر به کوه بلند سبلان می باشد. این نزدیکی به گونه ای است که از قسمت های جنوبی مشگین شهر، منظره ای فوق العاده از کوه سبلان نمایان می شود. مشگین شهر در فاصله 839 کیلومتری تهران قرار دارد.

از ویژگی های جذاب مشگین شهر می توان به طبیعت باشکوه، هتل های مناسب مشگین شهر برای اقامت، پل معلق این شهر و چشمه های آب معدنی آن اشاره کرد که در مجموع مشگین شهر را تبدیل به یک شهر مناسب برای تفریح و گردشگری کرده است.

 

مشگین شهر در شمال غربی ایران

 

پل معلق مشگین شهر

این پل معلق روی رودخانه خیوچای ( خياوچای ) شهر مشگین شهر قرار دارد. پل معلق مشگین شهر، گردشگران را قادر می سازد تا منظره ای زیبا از دامنه های سبلان و دریاچه را در ارتفاع 80 متری مشاهده کنند.

پل معلق مشگین شهر، در زمینی به مساحت 1300 هکتار طراحی شده است؛ و با عرض 2 متر و طول 365 متری خود بلندترین پل معلق در خاورمیانه می باشد. این پل در بهار 1394 افتتاح شده است و هم اکنون میزبان گردشگران داخلی وخارجی می باشد.

 

پل معلق مشگین بر فراز رودخانه خیوچای

 

در ارتفاع فوق العاده پل معلق مشگین شهر، بازدیدکنندگان نه تنها منظره ای نفس گیر از کوه سبلان را مشاهده می کنند؛ بلکه تماشای منظره فوق العاده رودخانه خیوچای ( خياوچای ) نیز از جذابیت های آن است.

علاوه بر این، شهر مشگین دارای چشمه های آب گرم فراوانی است که مشهور ترین آن های شابیل است. به واسطه امکانات گردشگری مناسب شهر، بسیاری از گردشگران برنامه سفر خود به کوه های سبلان را از شهر مشگین شهر آغاز می کنند.

 

امکانات پل معلق مشگین شهر و اطراف آن

پل معلق مشگین شهر، علاوه بر ویژگی های باشکوه خود، دارای امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی می باشد. از جمله این امکانات می توان به امکان رزرو آنلاین هتل ها و سوئیت های اقامتی، بالن، سالن های سرگرمی، رستوران چرخان، بازار صنایع دستی، پارک های تفریحی و .. . اشاره کرد.

 

امکانات گردشگری در اطراف پل معلق مشگین شهر

برچسب ها :