ایل گلی(ائل گلی)، نگین گردشگری شهر تبریز


تبریز، کلان شهر زیبا و دیار آذری زبان ها، مرکز استان آذربایجان شرقی می باشد. تبریز، امسال با عنوان تبریز 2018 به عنوان یکی از پایتخت های گردشگری ایران انتخاب شده است. حضور در حال و هوای این شهر تجربه ایی بی نظیر و لذت بخش از ایرانگردی را برای شما به ارمغان می آورد. در ادامه با بخش گردشگری هتل یار همراه باشید تا با ایل گلی(ائل گلی)، نگین گردشگری شهر تبریز آشنا شوید؛ چراکه ایل گلی (ائل گلی) به واسطه طبیعت، حال و هوای خوش و فضای دلنشین و زیبایش سرآمد دیدنی های شهر تبریز شده است.

 

انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری ایران در 2018
 

ایل گلی(ائل گلی) تبریز و ساختمان کلاه فرنگی
 

تاریخچه ایل گلی(ائل گلی)

آغاز کار ساخت و ساز ایل گلی(ائل گلی) به دوران  آق قویونلوها باز می گردد. دوره ایی که ایل گلی(ائل گلی) بزرگترین منبع ذخیره آب برای آبیاری باغ های بود. در دوره قاجار، ساختمانی دو طبقه در میان استخر ایل گلی(ائل گلی) به فرمان قهرمان میرزا- فرمانروای وقت شهر تبریز احداث شد. اما این ساختمان که معروف به کلاه فرنگی می باشد و همانند نگینی در استخر ایل گلی(ائل گلی) است در سال 1346 تخریب شد ولی در سال 1349 مجددا بازسازی گردید.

 

بازسازی مجدد ایل گلی (ایل گلی) شهر تبریز در سال 1349
 
 

آشنایی بیشتر با استخر و کاخ ایل گلی(ائل گلی)

یکی از قسمت های اصلی ایل گلی(ائل گلی) بزرگ و تماشایی، استخر یا دریاچه پارک ایل گلی(ائل گلی) به شمار می رود و زیبایی خاصی به کل مجموعه بخشیده است.

ایل گلی (ایل گلی) شهر تبریز و عمارت فرنگی
 
 

این استخر که به دلیل بزرگی، به آن دریاچه ایل گلی(ائل گلی) نیز می گویند، 5.5 هکتار وسعت دارد و می تواند تا 720,000 مترمکعب آب را در خود جای دهد. عمق استخر ایل گلی(ائل گلی) در عمیق ترین قسمت آن به 12 متر می رسد.

استخر ایل گلی (ایل گلی) با وسعت 5.5 هکتار
 
 

 

تفریحات و امکانات گردشگری ایل گلی(ائل گلی)

 

مجموعه چشم نواز استخر و کاخ ایل گلی(ائل گلی)

استخر ایل گلی(ائل گلی)  که محبوب ترین و زیباترین عنصر این مجموعه است وعمارت کلاه فرنگی نگین دوست داشتنی ایل گلی(ائل گلی) می باشد. در ضمن می توانید به پارک ایل گلی بروید، در اطراف استخر ایل گلی(ائل گلی) گردش کنید اما گرفتن سلفی و عکس های زیبا را هم فراموش نکنید.

 

قایقرانی در ایل گلی(ائل گلی)

وجود امکانات قایق سواری در استخر ایل گلی (ایل گلی) 
 

دوچرخه سواری و کالسکه سواری

 

ساعت آفتابی

ساعت آفتابی ایل گلی (ائل گلی)

 

علت پیشنهاد ایل گلی(ائل گلی) توسط هتل یار برای گردشگری در تبریز

- گردشگاه ایل گلی(ائل گلی) تبریز که همانند نگینی در تبریز است، محبوب ترین و معروف ترین جاذبه گردشگری تبریز است و با وجود فاصله کم از مرکز شهر و هتل های تبریز، اوقاتی خوش و بی نظیر را برای شما رقم می زند. 

 

- وجود دیدنی های مختلف و جذاب مانند استخر، کاخ ایل گلی، شهربازی، پیست اسکیت، زمین مینی گلف ایل گلی(ائل گلی) شهر تبریز را به یک مکان مناسب برای گردشگری در تبریز بدل کرده است .

- فاصله کم استخر ایل گلی(ائل گلی)  با مراکز خرید، هتل های تبریز و امکان دسترسی آسان توسط وسایل حمل و نقل عمومی، پارکینگ های مناسب و همچنین فضای طبیعی بی نظیر و خوش آب و هوا

 

 

و در پایان ...

بخش گردشگری هتل یار علاوه بر پیشنهاد استخر ایل گلی(ائل گلی) برای بازدید، توصیه می کند هرگز فرصت چشیدن کباب‏ های لذیذ، دیزی ‏های خوش رنگ و لعاب و کوفته تبریزی ‏های خوش طعم تبریز را از دست ندهید.

پس

با سفر به تبریز،  رزرو و اقامت در هتل های مناسب تبریز مانند هتل پارس ائل گلی تبریز اوقاتی خوش و سفری دل انگیز و با کیفیت را برای خود رقم بزنید و از جاذبه های گردشگری بی نظیر شهر تبریز لذت ببرید.

هتل پارس ائل گلی تبریز