در روز سینما از باغ موزه سینما دیدن کنید


در سال 1379 در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران بود که 21 شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و هر سال جشن خانه سینما در این روز برگزار می شود و 21 شهریور ماه به عنوان روزی نمادین وارد تقویم شد. بد نیست در این روز گرامی سَری به باغ موزه سینما بزنید.

باغ موزه سینما که بنای آن با نام عمارت باغ فردوس معروف است در خیابان ولیعصر نرسیده به میدان تجریش واقع شده است. این عمارت یادگاری از دوران قاجار است که به دستور محمد شاه قاجار ساخته شده است.

 

 

ساختمان فعلی این موزه در سال ۱۳۸۱ به عنوان موزه سینما انتخاب شد و اولین مدیر آن عزت‌الله انتظامی است. در گنجینه این موزه عکس ها و تجهیزات قدیمی سینما، یادگاری هایی از هنرمندان داخلی و خارجی از گذشته تا به امروز، مدارک مربوط به سینما و فیلمسازی و همچنین تندیس ها و جوایزی که هنرمندان به این موزه هدیه داده اند، به نمایش درآمده است.

می توانید برای تماشای فیلم نیز به یکی از دو سالن این باغ موزه بروید. برای اینکه به سالن سینما بروید نیازی به پرداخت ورودی موزه نخواهید داشت.

در این موزه 2 کافه معروف تهران کافه سینما و کافه ویونا نیز در محیطی دلنشین و دنج با سرویس دهی خوب آماده پذیرایی از مشتریان هستند. همچنین می توانید از فروشگاه های محصولات فرهنگی در این مجموعه، محصولاتی نظیر آلبوم های موسیقی و کتاب خریداری کنید.