دشتی دیدنی در نزدیکی قله پرصلابت الوند


دشتی سرسبز و دیدنی با چشمه هایی که آبی زلال و خنک از آن جاری است در نزدیکی قله با عظمت الوند در همدان قرار دارد که دشت میشان نامیده می شود. این دشت یکی از جاذبه های طبیعتگردی و گردشگری همدان است که هرروزه طبیعت دوستان و کوهپیمایان زیادی را مجذوب خود می کند. به این دشت زیبا که وارد می شوید آرامشی خاص تمام وجود شما را فرا میگیرد و از هرگونه دغدغه و فکر رها می شوید. چشم اندازهای دیدنی از برف ویخ، چمنزار، گل های کوچک زرد رنگ همه به شما آرامشی وصف ناپذیر هدیه می دهند. با قدم زدن در این دشت و گوش سپاردن به صدای آب، چشمه و پرندگان و استشمام هوای پاک کوهستانی وجودتان سرشار از لذت می شود.

 

 

در دشت میشان دو ایستگاه کوهنوردی برای پذیرایی از کوهپیمایان و طبیعتگردان قرار دارد که مدت ها قبل بنا شده اند. خوردن یک نوشیدنی داغ و استراحت در این ایستگاه ها حال و هوای خاصی دارد.

یکی از بهترین فصل ها برای بازدید از این دشت جذاب فصل پاییز است چون هم از ازدحام گردشگر کاسته می شود و هم آب و هوا خنک تر می شود.

 

 

علاوه بر دشت میشان کوهستان الوند جاذبه های دیدنی دیگری نظیر چمن شاه نظر، دره حیدریه، دره مراد، تخت نادر، دره گوساله و دره دیوین را نیز در خود جای داده که هرکدام از این جاذبه ها زیبایی خاص خود را دارند.