اطلاعات کامل ساحل درک، ساحلی که با کویر ملاقات دارد!


زیبایی های ایران بی شمار است. برای مثال، تصور کنید که در وسط بیابان ایستاده اید و چیزی جز تپه های طلایی و نخلستان را نمیبینید؛ ناگهان صدای امواج دریا را می شنوید که سکوت جادویی کویر را می شکنند. مطمئنا تجربه منحصر به فردی خواهد بود! این تجربه را تنها در بازدید از روستا و صحرای درک به دست خواهید آورد.

همراه مجله گردشگری هتل یار باشید، تا از دل کویر درک، خودمان را به ساحل درک و دریایی فیروزه ای برسانیم...

 

 

با ساحل درک ( صحرا درک ) بیشتر آشنا شوید!

ساحل درک، یکی از عجیب ترین و در عین حال شگفت انگیز ترین نقاط ایران و حتی جهان است که دریا و کویر با هم ملاقات می کنند. این پارادوکس استثنایی، یکی از زیباترین سایت های گردشگری ایران را ایجاد کرده است. روستای درک که هم ساحل دارد و هم کویر، چندان شناخته شده نیست و عده کمی با این نقطه شگفت انگیز ایران آشنایی دارند.

درک، تنها ساحل ایران است که در کنار کویر واقع شده است و در جهان فقط چند نقطه وجود دارد که دارای ویژگی هایی مشابه با این ساحل دیدنی هستند. بیشتر آنها در آفریقا، جنوب استرالیا و غرب آسیا واقع شده اند. بنابراین، لازم است در بین برنامه های ایرانگردی خود، حتما فرصتی را برای بازدید از روستای درک، نقطه ای که صحرا به دریا می پیوندد بگذارید. مطمئن باشید از دیدن ساحل درک، حیرت زده خواهید شد.

 

 

درک به چه معنایی است؟

درک نام دهکده ای در بخش زرآباد شهرستان کنارک است، که در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. در زبان محلی، درک به معنای زندگی در کنار دریا می باشد. به علت تعامل دریا و بیابان در این مکان، جای تعجب نیست که مردم، این ساحل را به نام درک نام گذاری کرده اند!

زیبایی درک، محدود به پیوند بیابان و صحرا نمی شود. در این منطقه فوق العاده برای ایرانگردی، آب های فیروزه ای دریای عمان و اقیانوس هند متحد می شوند و با کویر واقع در کنار ساحل درک، منظره ای باورنکردنی و خارق العاده را ایجاد می کنند؛ منظره ای که برای هر گردشگری دل فریب است.

 

صحرا درک، بهشت گردشگران

برای یک عاشق طبیعت، ایستادن بین تپه های شنی و تماشای همزمان کویر و اقیانوس، بدون شک تصویری فوق العاده و فراموش نشدنی خواهد بود. طلوع و غروب خورشید این ساحل، در کنار نخلستان آن شگفت انگیز است و آسمان رنگارنگی که در این لحظه ها ایجاد می شود، زیبایی این مکان بی نظیر را دو چندان می کند.

 

 

مزیت های ویژه منطقه گردشگری درک

درک جزو تمیز ترین سواحل ایران است و هنوز برای اکثر مردم و حتی افراد محلی ناشناخته است. از آنجا که تعداد بازدیدکنندگان از این سایت فوق العاده ایرانگردی بسیار کم است، می توانیم بگوییم این منطقه کاملا دست نخورده و مناسب برای دوست داران طبیعت می باشد. توصیه می کنیم که در نزدیکی ساحل کمپ بزنید یا از محلی ها سوال کنید که آیا امکان اقامت و اسکان در منزل بومیان منطقه وجود دارد یا خیر.

 

ساحل درک و تفریحات آن

فعالیت های زیادی وجود دارد که می توانید در زمان بازدید از این صحرا و روستای شگفت انگیز انجام دهید. شنا و استراحت در ساحل، واضح ترین گزینه خواهد بود! عکاسی، دوچرخه سواری در امتداد خط ساحلی از دیگر تفریحاتی است که می توانید انجام دهید. در صورت داشتن ماشین آفرود، مطمئن باشید صحرا درک مناسب برای خلق آفرودی هیجان انگیز است.

 

 

بهترین زمان سفر به روستای درک

توجه داشته باشید که سیستان و بلوچستان یکی از گرم ترین استان های ایران است و بهترین زمان و فصل ها برای بازدید از ساحل درک، اوایل بهار، اواسط پاییز و یا زمستان می باشد؛ چراکه در این فصول می توانید از یک آب و هوای معتدل و لذت بخش بهره مند شوید.

 

چگونه به روستای درک برویم؟

برای رسیدن به روستا و ساحل درک، لازم است که خود را به بندر چابهار برسانید. مسیر خود به سمت غرب چابهار ( روستای زرآباد ) ادامه دهید. روستا درک، در واقع بین چابهار و بندرعباس، قرار گرفته؛ و حدود 135 کیلومتر با چابهار فاصله دارد.

لازم است که بگوییم، در کنار ساحل حیرت انگیز درک، جاده چابهار به سمت روستای درک، از دیدنی ترین بخش های سفر شما خواهد بود. بازدید و لذت بردن از این جاده فوق العاده را فراموش نکنید!

 

 

منبع:  مجله تخصصی گردشگری هتل یار