طرقبه، مقصدی خنک برای سفرهای تابستانی


تابستان فصل سفر کردن است. دوستداران سفرهای تابستانی معمولا ترجیح می دهند که به نواحی خنک و کوهستانی سفر کنند. یکی از شهرهای پرطرفدار ایران در تمامی فصول سال مشهد است که بیشتر مسافران آن به هوای رفتن به حرم مطهر امام رضا به این شهر سفر می کنند. اما مشهد جدا از اینکه شهری زیارتی است، پر از روستاها و محلات کوچک است که در تابستان بسیار خوش آب و هوا هستند. روستاهایی  که مملو از باغ های زیبا، آواز خوش پرندگان و نوای آب روان هستند. در سفر به مشهد در کنار زیارت از حرم مطهر می توانید زمانی هم به بازدید از این ییلاق های باصفا اختصاص دهید. یکی از پرطرفدارترین این ییلاق ها، طرقبه است که در 18 کیلومتری مشهد قرار دارد.

 

 

برای رسیدن به طرقبه باید تا انتهای جاده وکیل آباد بروید تا به دوراهی طرقبه و شاندیز برسید و جاده طرقبه را در پیش بگیرید.

سد چالیدره، بند گلستان، دره ارغوان، دره داغستان، سنگ نگاره های تاریخی، ییلاقات طرقبه از جمله جاذبه های تاریخی و تفریحی این ناحیه هستند. رودخانه دهبار که قلب این منطقه به شمار می رود  و باغ های میوه هم سهم بزرگی در گردشگری این منطقه دارند.

 

 

به شما توصیه می کنیم که حتما دیزی یا شیشلیک طرقبه را نیز امتحان کنید. همچنین به دلیل وجود درخت های فراوان گردو، طرقبه فسنجان های خوشمزه و اعلایی نیز دارد.

توصیه می کنیم برای اقامت یکی از هتل های مشهد که نزدیک طرقبه هستند را انتخاب کنید.

لینک جزئیات و رزرو هتل های مشهد