انسان، غذا و آینده، به مناسبت روز جهانی غذا


اهمیت انسان، غذا و آینده، به مناسبت روز جهانی غذا بیش از پیش مشخص شد.(( صفر نفر گرسنه، تا سال 2030)) شعار روز جهانی غذا 2018 است که به وضوح نشان دهنده میزان بالای اهمیت غذا، گرسنگی و فقر انسان در جهان است. غذا که ابتدایی ترین نیاز هر موجود زنده است، علاوه بر آن؛ غذا، یک  مشخصه فرهنگی و ملی نیز محسوب می شود.

در روز جهانی غذا،همراه با بخش گردشگری هتل یار، نگاهی متفاوت به غذا و وضعیت غذا در جهان داشته باشید.

 

24 مهر، روز جهانی غذا

 

صفر نفر گرسنه تا سال 2030، شعار روز جهانی غذا

 

تاریخچه روز جهانی غذا

سازمان غذا و کشاورزی (FAO) سازمان ملل در سال 1945 تاسیس شد که به منظور نشان دادن اهمیت غذا، 16 اکتبر (24 مهر ماه) به عنوان روز جهانی غذا نام گذاری شده. روز جهانی غذا، از سال 1972 توسط دکتر پال رومی، وزیر سابق غذا و کشاورزی مجارستان پایه گذاری گردید و امروزه، به دلیل اهمیت غذا، روزجهانی غذا در 150 کشور جهان از جمله ایران برگزار می گردد.

 

برگزاری روز جهانی غذا در 150 کشور جهان

 

شعار روز جهانی غذا

غذا و اهمیت غذا به گونه ایی مهم است که تامین غذا در آینده به یک نگرانی عظیم تبدیل شده است. آمار گزارشات با موضوع غذا نشان می دهد بیش از 815 میلیون نفر در جهان از سوءتغذیه مزمن رنج می‌برند. جنگ، شرایط آب و هوایی وخیم ناشی از تغییرات اقلیمی، رکود اقتصادی و ... شرایط نامناسبی برای آینده انسان و تامین غذا ایجاد کرده اند. به همین علت شعار روز جهانی غذا 2018 (( صفر نفر گرسنه، تا سال 2030)) است.

 

صفر نفر گرسنه تا سال 2030، شعار روز جهانی غذا

 

اهداف روز جهانی غذا

از سال 1972 تا کنون، روز جهانی غذا هر ساله برگزار شده و در روز جهانی غذا، علاوه بر طرح شعاری با محوریت غذا و آینده، در روز جهانی غذا، بحث های در مورد سوء تغذیه ، گرسنگی و پیدا کردن راه حل ها در سطح جهانی برای تامین غذا صورت می گیرد.

افزایش آگاهی مردم نسبت به بحران گرسنگی و اهمیت بهبود کیفیت تولید غذا با افزایش سرمایه گذاری در حوزه تولید غذا و روی آوردن به کشاورزی نوین و پایدار از دیگر اهداف روز جهانی غذا است.

 

بهبود کیفیت تولید غذا از اهداف روز جهانی غذا
 

 

و در پایان ..

شانزدهم اکتبر (24 مهر) تنها به مناسبت تاسیس فائو اشاره ندارد بلکه به غذا و اهمیت تامین غذا برای آینده  بشر و تولید آن به مقدار مناسب و با کیفیت برای تمامی ساکنان زمین با حمایت از کشاورزی نیز اشاره دارد.

 

تولید غذای کافی و مرغوب، برای همه