تور وحشت، آلکاتراس و دیگر زندان های مخوف جهان


از سنت پترزبورگ تا سانفرانسیسکو، زندان هایی وجود دارد که بخشی جذاب و جالب از تاریخ جهان را تشکیل می دهند و برای هر گردشگر کنجکاو این زندان ها مکان هایی جذاب و هیجان انگیز محسوب می شوند. در این لیست مروری خواهیم داشت بر مخوف ترین زندان های تاریخی جهان که این زندان ها معروف ترین زندانیان جهان را در خود حبس کرده اند و داستان هایی هیجان انگیز و برجسته را در پشت دیوار های عظیم خود پنهان کرده اند.

همراه بخش گردشگری هتل یار در تور وحشت، آلکاتراس و دیگر زندان های مخوف جهان را بشناسید و به داستان های جذاب این زندان ها پی ببرید...

 

زندان Alcatraz - سان فرانسیسکو، ایالات متحده

کسانی که از شهر سانفرانسیسکو بازدید می کنند می توانند با یک کشتی تور وحشت جزیره آلکاتراس را تجربه کنند. زندان آلکاتراس یکی از جاذبه های مهم گردشگری در منطقه و یکی از مشهور ترین زندان های تاریخی است. جزیره آلکاتراس با مساحتی 22 هکتاری در مرکز خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد. جزیره آلکاتراس هر ساله، بیش از 1.4 میلیون بازدیدکننده را جذب می کند تا آن ها را با سلول های وحشتناک ترین و معروف ترین زندان جهان، زندان آلکاتراس را کشف کنند.

 

زندان آلکاتراس در جزیره آلکاتراس
 

زندان آلکاتراس فقط برای 29 سال استفاده شد، اما در طول تاریخ کوتاه خود به عنوان زندان، آلکاتراس میزبان زندانیان معروف مانند آل کاپون، یکی از معروف ترین مجرمان قرن بیستم بوده است. با وجود تلاش های افراد مختلف برای فرار از زندان آلکاتراس (حدود 14 مرتبه)، تنها یکی از این تلاش ها موفق بود که طی این فرار 3 نفر از زندان گریختند.

 

نمای داخلی زندان آلکاتراس
 

 

زندان Château d'If - مارسی، فرانسه

زندان Château d'Is ، بدون شک، یکی از زندان های فوق العاده ای در جهان است که سالانه 100،000 نفر از این زندان بازدید می کنند. واقعیت عدم شباهت ظاهری این زندان به یک زندان معمولی این است که این زندان در ابتدا یک قلعه سلطنتی بوده که بعدا به یک زندان تبدیل شد.

 

زندان Château d'If

 

 این زندان (قلعه) در طی سالهای 1527 تا 1529 ساخته شد و اولین قلعه سلطنتی مارسی شد. بین سال های 1580 و 1871، کسانی که با رژیم مخالف بودند در این زندان حبس می شدند. معروف ترین زندانی این زندان José Custodio Faria، بیشتر به نام پدر فاریا شناخته می شود، که از شخصیت های جاودانه رمان کنت مونت کریستو است.

 

نمای داخلی زندان Château d'If
 

زندان Kresty - سنت پترزبورگ، روسیه

زندان افسانه ای روسیه در شهر سن پترزبورگ، در سال 1892 تأسیس شد. زندان در اصل برای 1150 نفر ساخته شد و 960 سلول داشت. این زندان عظیم از چندین ساختمان مستطیلی تشکیل شده و 2 صلیب عظیم را تشکیل می دهند. شکل ساختمان ها نماد توبه زندانیان مسیحی است.

 

زندان Kresty ، روسیه

 

این زندان نه تنها در روسیه، بلکه در اروپا و امریکا نیز عظیم ترین زندان جهان محسوب می شود و یک زندان مشهور و تاریخی برجسته است. بسیاری از افراد معروف دنیا همچون ناباکوف (نویسنده بزرگ روس) و برادسکی (شاعر بزرگ روس) در این زندان حبس شدند.

 

نمای داخلی زندان Kresty ، روسیه
 

زندان Pentridge - ویکتوریا، استرالیا

در استرالیا، گردشگران می توانند یکی از زندان ها را با تعداد زیادی از داستان های پشت دیوار عظیم خود، سلول های زنگ زده و راهروهای بی پایان را بازدید کنند. پس از 146 سال، این زندان رسماً در سال 1997 بسته شد. امروزه این زندان محبوب ترین بخش تورهای وحشت استرالیا است و این زندان به عنوان یک جاذبه ی منحصر به فرد محسوب می شود.

 

زندان Pentridge ، استرالیا
 

از زندانیان معروف این زندان می توان به  مارک چوپر رید، یک جنایتکار که بعدها نویسنده شد و رونالد رایان، آخرین فرد زندانی، که به طور قانونی در استرالیا اعدام شد، اشاره کرد.

 

نمای داخلی زندان Pentridge