معرفی جاذبه های گردشگری ایران در مجله اتریشی Skylines


نشریه اتریشی SkyLines که متعلق به شرکت هواپیمایی اتریشی Austrian می باشد و سالی شش بار یعنی هر دو ماه یک بار در صد هزار نسخه منتشر می شود، در اولین شماره خود در سال 2017 میلادی، قسمتی را به معرفی جاذبه های گردشگری ایران اختصاص داده است.
به نقل از ایرنا، در جدیدترین نسخه این نشریه گزارش مصوری از سفر 6 روزه خبرنگار این مجله «اِشتفان بوریانِک » به ایران منتشر شده است.

عنوان این گزارش مصور «کشور قصرها، سفری در امتداد جاده افسانه ای ابریشم از اصفهان به تهران» است که به توصیف جاذبه های گردشگری سه شهر زیبای ایران، اصفهان، کاشان و تهران می پردازد.

تصویری بزرگ و فوق العاده از میدان نقش جهان اصفهان در این مجله دیده می شود و درباره ی آن چنین نوشته شده است :

این میدان زیباترین میدان تاریخی ایران و دومین میدان بزرگ جهان؛ مربوط به دوره صفویه است، میدان نقش جهان محلی است که در گذشته در آن مسابقات چوگان برگزار می شد، از اینجا بود که بازی چوگان به دیگر نقاط جهان منتقل شد.

در قسمت دیگری از مجله از هتل عباسی به عنوان یکی از زیباترین هتل های جهان نام برده شده است و همینطور تصاویری از مسجد جامع اصفهان و سی و سه پل به عنوان دیگر جاذبه های گردشگری اصفهان در این مجله دیده می شود.

این خبرنگار اتریشی پس از بازدید از اصفهان اقامتی یک روزه در شهر تاریخی و دیدنی کاشان داشته و گزارشی را درباره این شهر زیبا نیز ارائه کرده است.

وی از خانه بروجردی های کاشان به عنوان بنایی الهام گرفته از معماری اروپایی و آسیایی در قرن نوزدهم نام برده است. همچنین به شهرت جهانی این شهر در کاشی و قالی نیز پرداخته است.

مقصد نهایی این خبرنگار تهران بوده و در گزارش خود درباره ی بازار تاریخی تهران، جاذبه های گردشگری آن نظیر کاخ دیدنی گلستان، موزه های تهران، تالار وحدت، دانشگاه تهران و کتاب فروشی های اطراف آن نوشته است.

شرکت هواپیمایی Austrian در ۵۵ کشور دنیا، مسیر پروازی دارد و این اقدام برای نخستین بار توسط یک شرکت هواپیمایی معتبر اروپایی صورت گرفته است. مجله های منتشر شده از این شرکت، به مدت دو ماه در تمامی مسیرهای پروازی این شرکت در سراسر جهان در دسترس مسافران قرار می گیرد.