نکاتی ساده برای ثبت عکس هایی فوق العاده در سفرها


در بیشتر موارد بعد از بازگشت از سفرها، اکثرمان از عکس هایی که در طول سفر گرفته ایم راضی نیستیم و به ناچار آن ها را در گوشه ای از حافظه هارد یا کامپیوترمان رها می کنیم. این در حالی است که ثبت عکس در سفر بخشی از سفر محسوب می شود که تا سال ها همراه شما خواهد بود و به واسطه ثبت خاطرات، عکس ها یادگارهایی ارزشمند از سفرهای شما محسوب می شوند.

در بخش گردشگری هتل یار سعی کردیم با نگارش مقاله ای متفاوت، دید شما را نسبت به عکاسی در سفر تغییر دهیم و با بیان نکاتی ساده، کیفیت عکس های شما را در طول سفرهایتان افزایش دهیم؛ به گونه ایی که این بار به بهترین شکل ممکن خاطرات زیبای سفرهایتان را ثبت کنید و  پس از بازگشت از سفر، از تماشای عکس هایتان لذت ببرید.

پس اگر می خواهید بدانید که چگونه در سفرها، خاطراتتان را با عکس هایی منحصربه فرد ثبت کنید؛ برای ثبت عکس هایی فوق العاده در سفرها همراه ما باشید...

 

نکاتی ساده برای ثبت عکس هایی فوق العاده در سفرها

 

دوربین خود را درست انتخاب کنید

انتخاب دوربین از اصلی ترین نکات برای عکاسی در سفر است. باتوجه به نیاز خود و بخصوص نوع سفرهایتان، دوربین خود را انتخاب کنید...

پیش از هر چیز، باید بگوییم دوربین تلفن همراه شما، دوربین عکاسی نیست...

پس کاملا به نیاز های خود از عکاسی فکر کنید و باتوجه به آن ها دوربین خود را انتخاب کنید. از مهم ترین ویژگی های دوربین مناسب برای عکاسی در سفر، قابلیت حمل و نقل آسان و علاوه برآن کیفیت مناسب بدنه دوربین می باشد.

 

انتخاب دوربین عکاسی مناسب مهم ترین گام است

 

علاوه بر این ها، باتوجه به نوع کاربریتان دوربین را انتخاب کنید. مثلا شاید علاقه مند به عکاسی در آب باشید، پس به یک دوربین ضد آب نیاز دارید یا نیاز به دوربینی دارید که در کم ترین میزان نور هم، عکس هایی با کیفیت ثبت می کند.

پس خواهشا نیازمندی های خود را بررسی کنید و باتوجه به آن ها دوربین عکاسی خود را خریداری کنید.

 

دوربین خود را بشناسید

همه چیز را در مورد دوربین جدید خود بدانید. عکاسی در حالت خودکار خوب است، اما می تواند خلاقیت شما را محدود کند و از گرفتن عکس های متنوع و پویاتر جلوگیری کند.

بنابراین، قبل از اینکه با دوربین جدید خود به مسافرت بروید، زمانی را برای یادگیری نحوه استفاده از آن در حالت دستی انتخاب کنید. این یک گام بسیار مهم است. سرعت شاتر و دیافراگم را بدانید. البته یادگیری ابزار و امکانات دوربینتان نه تنها به شما کمک می کند تا عکس های بسیار زیبایی را تولید کنید، بلکه می توانید دانش خود را در مورد عکاسی گسترش می دهید.

 

تنظیمات دوربین خود را بدانید

 

تنها دوربین کافی نیست

اگر می خواهید تصاویر خیره کننده ای از مکان هایی را که می خواهید بازدید کنید، ثبت نمایید، برای لوازم  و وسایل جانبی دوربین سرمایه گذاری کنید که به شما کمک می کنند عکس های بهتری را در هر شرایطی خلق کنید.

 

ثبت عکس هایی بهتر با لوازم جانبی مناسب در کنار دوربین عکاسی

 

اول و مهمتر از همه، شما یک کیف دوربین محکم نیاز دارید که دوربین شما (و هر وسیله اضافی دیگر) را در هنگام مسافرت محافظت می کند.

لنز تله یا لنزهای حرفه ای تر را بررسی و باتوجه به نیازتان از لنزهای حرفه ایی تر استفاده کنید.

سه پایه نیز ضروری است، زیرا سه پایه ثبت عکس های متفاوت و بدون ترس از تار شدن آن ها را برای شما فراهم می کند. همچنین می توانید علاوه بر جلوگیری از لرزش دوربین خود، آن را برای عکاسی شبانه یا ویدئوهای زمان گذرا مناسب کنید.

در نهایت، حداقل سه تا چهار کارت SD و دو باطری اضافی را در کیف خود حمل کنید.

 

از نور طبیعی استفاده کنید

در اینجا یک نکته است که همیشه باید به یاد داشته باشید: نورپردازی در هنگام گرفتن عکس های شگفت انگیز بسیار مهم است. هر بار که یک عکس از یک موضوع می گیرید، مطمئن شوید که نور غیر مستقیم، نرم و مهمتر از همه طبیعی باشد.

برای بهترین نتایج، از قانون "طلایی ساعت" پیروی کنید و تصاویر خود را در سپیده دم درخشان و یا در یک غروب خیره کننده ثبت کنید.

 

استفاده از نور طبیعی برای خلق عکس هایی بی نظیر در سفرهایتان

 

برای عکاسی زمان بگذارید

همیشه به جزئیات توجه داشته باشید، بنابراین می توانید شات خود را به درستی تنظیم کنید. قبل از کلیک کردن روی دکمه شاتر، نقطه اصلی مورد علاقه در صحنه ای که می خواهید ثبت کنید را شناسایی کنید و دریابید که چگونه آن را در شات قرار دهید تا مشخص تر به نظر برسد. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که هر عکس شما فوق العاده به حساب می آید.

برای ثبت هر عکس خود زمان بگذارید و حوصله به خرج دهید. برای ثبت عکس هایی بی نظیر صبر داشتن و وقت گذاشتن اصلی ترین عنصر است.

 

برای عکاسی در سفر، عجله نکنید و زمان بگذارید

 

گهگاهی دوربینتان را ترک کنید

گرفتن عکس های زیبا عالی است، اما سعی کنید به یاد داشته باشید که سفر شما تنها برای عکاسی نیست. شما برای دیدن و تجربه چیزهای باور نکردنی سفر می کنید. شما سفر می کنید زیرا شما می خواهید کشف کنید که بقیه دنیا چه چیزی را ارائه می دهد. شما سفر می کنید برای لذت بردن از تک تک لحظاتتان نه اینکه فقط و فقط مشغول عکاسی باشید. از مسافرت تان انرژی مثبت بگیرید، این انرژی مثبت برای ثبت عکس هایی بی نظیر به شما کمک خواهد کرد.

به خاطر داشته باشید که مجبور نیستید از همه چیز عکس بگیرید. مهم این است که  متفاوت ترین  لحظات را برای ثبت عکس هایی چشمگیر به دست آورید. 

 

دوربینتان را کنار بگذارید و از سفرتان لذت ببرید