سفر به تالاب رویایی میانکاله در فصل رنگ ها


در شبه جزیره ای در شمال دریای خزر خانه ای بهشتی برای پرندگان محلی و مهاجر قرار گرفته که میانکاله صدایش می زنند. هرساله در پاییز صدها هزار پرنده مهاجر نظیر قوها، باکلان ها، پلیکان ها و فلامینگوها به این تالاب پرواز می کنند و تا اواخر زمستان مهمان آن هستند. علاوه بر حضور پرندگان مهاجر بوته های انار، ازگیل و تمشک وحشی هایی که در آب قرار دارند نیز به جذابیت این ناحیه افزوده و منظره ای بی همتا و سرشار از طراوت و زندگی را آفریده است.  خورشید که در میانکاله طلوع می کند، تالاب در مه و غبار صبحگاهی فرورفته و غرق آواز پرندگان می شود.

 

 

 

این شبه جزیره دیدنی و رویایی علاوه بر اینکه میزبان پرندگانی زیبا و با ارزش است میزبان گردشگران و علاقه مندان به محیط زیست و پرندگان نیز می باشد.

 

 

 

همچنین تالاب میانکاله اولین تالاب بین المللی ثبت شده در فهرست تالاب های کنوانسیون رامسر است که بیش از 100 هزار هکتار از زمین های آن یکی از زیستگاه های باارزش پرندگان آبی و خشکی به شمار می رود.

 

 

 

برای بازدید از این تالاب جذاب چکمه های بلند همراه داشته باشید تا بتوانید به راحتی در این تالاب قدم بردارید و به تماشای پرندگان بنشینید.