برج میلاد تهران، آدرس و راهنمای بازدید


تهران پایتخت سرزمین پهناور ایران دیدنی هایی بسیار جذابی درون خود جای داده که یکی از آن ها برج میلاد تهران است. برج میلاد بزرگ ترین آسمان خراش ایران، ششمین برج مخابراتی در جهان و سومین برج بلند خاورمیانه است. برج میلاد تهران در کنار عمارت های تاریخی، خانه های قدیمی، موزه های معروف و پارک های تهران به عنوان یکی از قطب های گردشگری شهر محسوب می شود.
این برج مخابراتی در طبقات مختلف خود بخش های اداری، تجاری، گردشگری (رستوران، سالن های چند منظوره، موزه و ...) را جای داده تا بتواند لحظات خوشی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان بیاورد. البته فراموش نکنید که برای استفاده از این خدمات و ورود به ساختمان برج میلاد باید هزینه پرداخت کنید.

 

تصویر برج میلاد تهران در شب

نمایی از برج میلاد تهران در شب

 

آنچه در ادامه می خوانیم...

 

 

برج میلاد تهران، ششمین برج مخابراتی جهان

برج میلاد در زمینی به مساحت 75 هکتار و بر روی تپه های منطقه کوی نصر واقع شده است. برج میلاد از اصلی ترین نمادهای شهر تهران است که از زمان احداث تاکنون به عنوان یکی از مهم ترین مجموعه ها در حوزه گردشگری و مخابرات فعالیت می کند. همچنین، این برج از شناخته شده ترین سازه ها در جهان محسوب می شود. 
پروژه برج میلاد تهران در جهت بهبود مشکلات زیرساختی مخابرات و گسترش پوشش فرکانس های رادیو و تلویزیون کلنگ خورد. پروژه برج میلاد پس از گذشت سال ها همچنان در حال گسترش است. در بین بخش های مختلف برج میلاد سکوی دید باز و گنبد برج آسمان از پرطرفدارترین جاذبه های این برج مخابراتی محسوب می شوند. همچنین، رستوران گردان برج میلاد در ارتفاع 276 متری از زمین با ارائه منوی غذایی متنوع از لوکس ترین و بهترین رستوران های پایتخت می باشد.

 

تصویر برج میلاد تهران در آسمان آبی

برج میلاد مرتفع ترین برج مخابراتی تهران

 

برج میلاد کجاست؟ موقعیت جغرافیایی

برج میلاد در شمال غرب تهران و در منطقه 2 شهرداری قرار گرفته است. مجموعه برج میلاد تهران از شرق، غرب، شمال و جنوب به بزرگراه چمران، بزرگراه شیخ فضل الله، بزرگراه همت و بزرگراه حکیم راه دارد. برای رسیدن به برج میلاد راه های بسیاری پیش روی شما قرار دارد.

مسیر دسترسی با مترو: اگر می خواهید با مترو به برج میلاد بروید باید خودتان را به خط 7 (بسیج-میدان صنعت) برسانید و در ایستگاه برج میلاد پیاده شوید. پس از آن نیز با تاکسی یا پیاده به برج میلاد بروید.

مسیر دسترسی برج میلاد با ماشین شخصی: اگر می خواهید با خودرو شخصی به برج میلاد بروید، از هر جای تهران که هستید خودتان را به یکی از بزرگراه های حکیم، همت و شیخ فضل الله برسانید و از طریق مسیر اختصاصی به برج میلاد بروید. با رسیدن به برج میلاد می توانید خودرو شخصی را در پارکینگ سرپوشیده یا روباز مجموعه پارک کنید.

مسیر دسترسی با تاکسی: اگر ساکن شمال غرب و غرب تهران هستید می توانید با تاکسی خودتان را به برج میلاد برسانید.

 

 

آدرس برج میلاد: تهران، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران

تلفن: 021-8585

ساعت بازدید از برج میلاد: از ساعت 9:00 تا 18:00

بلیط بازدید از برج میلاد: اگر می خواهید در محوطه برج میلاد قدم بزنید و عظمت این آسمان خراش را از نزدیک مشاهده کنید نیازی به تهیه بلیط نخواهید داشت. اما اگر بخواهید وارد ساختمان برج میلاد شوید باید بلیط تهیه کنید. بلیت ورودی برج میلاد دو نوع است.
اگر بخواهید از چهار طبقه بالایی برج که شامل گنبد آسمان، موزه دست نوشته ها، هدایای شهرداری، سکوی دید باز و موزه مشاهیر است بازدید کنید باید بلیت اول را تهیه کنید. اما اگر بخواهید تنها از طبقه هفتم و سکوی دید باز بازدید کنید باید بلیط دوم را تهیه کنید. 

 


نکته: لازم به ذکر است که در صورت وجود شرایط جوی نامناسب امکان بازدید از سکوی دید برای بازدیدکنندگان وجود نخواهد داشت. همچنین، حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک از زمان شیوع کرونا در برج میلاد الزامی است.

 

تصویر برج میلاد و محوطه اطراف آن

برج میلاد و محوطه اطراف آن در شب


معماری برج میلاد، نماد پایتخت ایران

پروژه برج میلاد در سالروز تولد امام خمینی در سال 1376 کلید خورد و در 17 مهر سال 1387 به بهره برداری رسید. شرکت یادمان سازه زیر نظر دکتر رضا حافظی مسئولیت اجرای طرح عملیاتی ساخت برج میلاد را بر عهده داشته است. این برج مخابراتی شامل قسمت ساختمان پایین برج، بدنه اصلی و قسمت بالای برج است که حدوداً 150 هزار تن وزن و 435 متر ارتفاع دارد.
مجموعه برج میلاد شامل منطقه وسیعی از محوطه اطراف برج میلاد و خود برج اصلی می باشد. طبقات زیرین برج به بخش های تأسیسات اختصاص دارد و ساختمان پایینی برج متشکل از 6 طبقه تجاری و لابی است. بدنه اصلی ساختمان نیز محل قرارگیری 6 آسانسور پر سرعت برای رسیدن به قسمت بالایی مدور برج می باشد. ساختمان بالایی برج دارای 12 طبقه متشکل از مراکز تفریحی و گردشگری، رستوران، موزه ها و بخش تأسیسات برج میلاد است.

 

تصویر سکوی دید باز برج میلاد

سکوی دید باز در طبقه هفتم برج میلاد

 

بخش های پرطرفدار برج میلاد

 • رستوران گردان برج میلاد تهران با نمای 360 درجه از شهر تهران
 • موزه مشاهیر با نمایش مجسمه ها مفاخر و مشاهیر ایرانی
 • دلفیناریوم در محوطه برج
 • سکوی دید باز در طبقه هفتم رأس برج میلاد با امکان تماشای شهر تهران از طریق دوربین های مخصوص
 • گنبد آسمان در بالاترین قسمت ساختمان رأس برج
 • سکوی دید بسته در ارتفاع 261 متری برای تماشای شهر تهران
 • موزه شهرداری با نمایش دست نوشته ها و اسناد قدیمی ایرانی
 • اتاق فرار انیگما در محوطه برج 
 • زیپ لاین و پل معلق در ارتفاع 75 متری 
 • سینمای شش بعدی 
 • گیم هفت بعدی برای بازی های گروهی
 • سالن ها متنوع کنسرت و سینما
 • لیزریوم دنیایی از نور و رنگ
 • کاربازیای با فضاهای کاری بیمارستان، فروشگاه، آتش شنانی و .... برای تجربه بازی کودکان و حضور در مشاغل مختلف

 

تصویر گنبد آسمان برج میلاد

گنبد آسمان از خیره کننده ترین بخش های برج میلاد


سؤالات متداول

ارتفاع برج میلاد تهران چند متر است؟

برج میلاد تهران از بزرگ ترین سازه های ایران دارای 435 متر ارتفاع است. این برج سومین برج بلند خاورمیانه محسوب می شود.


برج میلاد چند پله دارد؟

برج میلاد تهران در مجموع دارای 1693 پله است. در سال های اخیر رقابت ها و مسابقات زیادی همچون مسابقات پله نوردی در مسیر پله های برج میلاد اجرا شده است.


برج میلاد کجاست؟

برج میلاد در شمال غرب تهران و در منطقه 2 شهرداری قرار گرفته است برای رسیدن به این برج باید به سمت بزرگراه همت غرب به شرق حرکت کنید و به سمت خروجی شیخ فضل الله جنوب بروید. پس از آن با ادامه راه به سمت مسیر اختصاصی برج میلاد به بزرگ ترین برج مخابراتی ایران خواهید رسید.


برج میلاد در چه سالی افتتاح شد؟

پروژه ساخت برج میلاد از سال 1376 آغاز و در 17 مهر 1387 به پایان رسید.


نزدیک ترین جاذبه های گردشگری به برج میلاد کجاست؟

نزدیک ترین دیدنی های شهر به برج میلاد عبارت اند از پل طبیعت، باغ پرندگان تهران، هتل اسپیناس پالاس، عمارت مسعودیه و ...

 

تصویر ساختمان پایینی برج میلاد و آبشار

محوطه اطراف برج مخابراتی میلاد

در پایان...

برج میلاد با ارتفاع 435 متر از بزرگ ترین سازه های جهان، در تهران پایتخت ایران قرار گرفته است. هر ساله گردشگران بسیاری در سفرشان به تهران به بازدید از این برج مخابراتی می آیند. قرارگیری مراکز تجاری، موزه، مراکز گردشگری و تفریحی در این برج سبب شده تا بازدیدکنندگان ساعت ها سرگرم بازدید از بخش های مختلف برج باشند. نظر شما در مورد برج میلاد چیست؟