لیست جاهای دیدنی رامسر، عروس شهرهای ایران


وقتی سخن از سفر به میان می آید، اولین جایی که به ذهنمان می رسد، سفر به شهرهای شمالی کشور است. وجود طبیعت بکر، جنگل های سرسبز و دریای زیبا در این نقطه از کشور، هر بار قاب جدیدی را پیش چشممان باز می کند. از این رو طبیعی است که سفر به شهرهای شمالی همیشه طرفداران زیادی داشته باشد.
از بین تمام شهرهای شمال کشور، یکی از آن ها در صدر لیست زیباترین شهر ایران قرار دارد. رامسر، عروس شهرهای ایران یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به شمال کشور است. شهری زیبا و منحصر به فرد که با برخورداری از آب و هوای مناسب و جاذبه های گردشگری متنوع، هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان است.
این شهر زیبا در بین کوه، جنگل و دریا احاطه شده و طیف گسترده ای از تفریحات هیجان انگیز و دیدنی های منحصر به فرد را درون خود جای داده است. علاوه بر آن با سفر به رامسر دیگر نگران نبود اقامتگاه لوکس نخواهید بود. چرا که این شهر دارای هتل های لوکسی چون هتل بزرگ رامسر و هتل بام سبز است. با مجله گردشگری هتل یار همراه باشید تا با 10 جای دیدنی رامسر آشنا شوید.

 

تصویر نقشه رامسر و جاهای دیدنی آن

 

آنچه در ادامه می خوانیم:

 

1. روستای جواهرده، اقیانوس ابرها

یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی رامسر آن هم در تابستان، روستای زیبای جواهرده است. روستای زیبا و مسحور کننده که با ورود به آن گویی پا به اقیانوسی از ابرها گذاشته اید. بله درست است جواهرده روستایی محصور شده در دل ابرها است؛ دلیل آن هم قرارگیری این روستا در ارتفاعات بالا و شرایط آب و هوایی خاص آن می باشد.
این روستا در 27 کیلومتری شهرستان رامسر و در ارتفاعات 2000 متری البرز واقع شده است. جواهرده روستایی شگفت انگیز و زیباست که خود دیدنی های بی شماری دارد. آبشارهای فصلی و دائمی، جنگل، چشمه های آب معدنی  و ... بخشی از دیدنی های این روستا است. اگر اهل عکاسی، کوهنوردی یا جنگل نوردی هستید، بازدید از این روستا را فراموش نکنید.

آدرس: مازندران - رامسر - سه راه فلسطین - جاده جواهرده - روستای جواهرده

 

تصویر روستای جواهرده رامسر، از دیدنی های رامسر
روستای جواهرده، روستای محصور شده در دل ابرها

 

2. دریاچه قو

یکی دیگر از معروف ترین دیدنی های رامسر که اتفاقاً در نزدیکی روستای جواهر ده قرار دارد، دریاچه قو است. دریاچه ای مصنوعی و زیبا که در گذشته تنها برکه ای کوچک بوده است. اما با تلاش بخش خصوصی، امروزه شاهد دریاچه ای زیبا در این منطقه هستیم که طرفداران زیادی دارد.
بد نیست در مسیر پر پیچ و خم جواهرده، سری هم به این دریاچه مصنوعی بزنید و زمانی را به قایق رانی بپردازید. اما فراموش نکنید که برای ورود به این جاذبه دیدنی، باید مبلغی را به عنوان ورودی پرداخت کنید.

آدرس: مازندران - رامسر - پایین دست روستای جواهرده

 

 تصویر دریاچه قو و طبیعت اطراف این جاذبه دیدنی
دریاچه قو از محبوب ترین دریاچه های رامسر

 

3. تله کابین رامسر، زیباترین تله کابین ایران

تله کابین رامسر با 2 کیلومتر طول، از زیباترین تله کابین های ایران است که در لیست محبوب ترین دیدنی های رامسر قرار دارد. تله کابینی که چشم انداز زیبایی از رامسر، دریای خزر، جنگل و شهرهای اطراف آن را به نمایش می گذارد. تله کابین رامسر 10 دقیقه بعد از شهرستان رامسر قرار گرفته و تنها دارای دو ایستگاه است. 
مسیر تله کابین تا ارتفاعات 700 متری بالا می رود و قاب زیبایی از طبیعت زیبای شمال کشور را به تصویر می کشد. مسیری که هر چه به ارتفاعات نزدیک تر می شوید، هیاهو شهر نیز به همان میزان از شما دور می شود. علاوه بر آن، اگر اهل طبیعت گردی و اقامت در کلبه های چوبی باشید، هتل بام سبز رامسر در ایستگاه بالایی این تله کابین در انتظار شما است.

آدرس: مازندران - کیلومتر پنج غرب رامسر - مجموعه تفریحی تله کابین رامسر

 

تصویر چشم انداز زیبای شهر رامسر از بالای تله کابین
چشم انداز زیبای طبیعت رامسر از بالای تله کابین

 

4. منطقه ییلاقی گرسماسر

اگر به دنبال طبیعتی شاهکار و بی نظیر می گردید، روستایی گرسماسر رامسر بهترین گزینه برای شما است. چرا که دشت های سرسبز، چشمه های آب خنک و کوه های زیبا در این منطقه، قاب زیبایی از طبیعت منحصر به فرد رامسر را به نمایش گذاشته است.
روستای گرسماسر در گذشته با نام گرزمان شهرت داشته و از قدمتی 1000 ساله برخوردار است. روستایی دلنشین و زیبا که پس از گذشت سال ها همچنان شاهد خانه های چوبی و گلی در آن خواهید بود. منطقه ییلاقی گرسماسر در 40 کیلومتری شهر رامسر قرار گرفته و انتخاب خوبی برای سفر تابستانی به شمار می رود. چرا که این روستا دارای آب و هوایی کوهستانی است و تابستان های نسبتاً خنکی دارد.

آدرس: مازندران - شهر رامسر - مسیر رامسر به کتالم - روستای گرسماسر

 

تصویر روستای ییلاقی گرسماسر رامسر
طبیعت بی نظیر روستای گرسماسر یا گرزمان

 

5. جنگل دالخانی، دالان بهشت

جنگل دالخانی یا دالان بهشت، از محبوب ترین جاهای دیدنی رامسر به شمار می رود. جنگلی مسحور کننده و زیبا که برای رسیدن به آن باید مسیری لذت بخش را طی کنید. این جنگل در 30 کیلومتری جنوب شرق رامسر و در مسیر جاده تنکابن قرار گرفته است.
جاده جنگلی دالخانی همانند جاده جنگلی گیسوم، دو هزار و سه هزار، از زیباترین جاده های جنگلی ایران محسوب می شود. دریاچه سد میجران، پارک جنگلی دالخانی، روستای گرسماسر، آبشار سیاسرت، روستای اربکله، قلعه مارکوه و ... برخی از دیدنی های مسیر این جاده جنگلی است.

آدرس: مازندران - شهرستان رامسر - جاده ییلاق جنت رودبار - جنگل دالخانی

 

تصویر جاده جنگلی دالخانی از جاده های زیبای ایران
جاده جنگلی دالخانی رامسر از زیباترین جاده های جنگلی ایران

 

6. آبشار ایج رامسر یا آبشار ده قلو

یکی از جاهای دیدنی رامسر که در نزدیکی روستای ایج قرار دارد، آبشار ایج است. این آبشار از ذوب شدن برف های دائمی کوه خشم چال سرچشمه می گیرد و به صورت آبشارهای متعدد به عمق دره سرازیر می شود.
آبشار ایج دارای غارهای وسیعی در زیر آبشار، یخچال های دائمی و چشمه های خروشان است. اما چیزی که آبشار ایج را از دیگر آبشارهای این منطقه متمایز می کند، مقدار زیاد آب آن است.

آدرس: مازندران - رامسر - روستای ایج یا اشکور علیا

 

تصویر آبشار ده قلو یا آبشار ایج رامسر
آبشار زیبای ایج رامسر

 

7. پل معلق رامسر

تله کابین رامسر را که به خاطر دارید؟ در ایستگاه بالایی تله کابین رامسر، زیپ لاین و پل معلق قرار گرفته است. برای رسیدن به پل معلق رامسر باید ترس را کنار گذاشته و به همراه زیپ لاین خودتان را به یکی از این سه پل معلق برسانید.
بدون شک پل معلق رامسر می تواند تجربه ای هیجان انگیز برای هر مسافری باشد. عبور از اعماق جنگل های شمالی و قدم برداشتن در پل چوبی معلق همان چیزی است که برای ثبت خاطره ای فراموش نشدنی و سراسر لذت نیاز دارید.

آدرس: مازندران - کیلومتر 5 جاده رامسر – رودسر - مجموعه تفریحی تله کابین رامسر

 

تصویر پل معلق رامسر از جاذبه های دیدنی مسیر تله کابین رامسر
پل معلق رامسر، تجربه ای هیجان انگیز

 

8. غار گرگر لوکا

یکی از دیدنی های منحصر به فرد رامسر که در شمال شهر قرار گرفته، غار گرگر لوکا است. برای رسیدن به این غار زیبا باید مسیری پر شیب و صعب العبور را طی کنید. اما قطعاً دیدن غار لوکا و چشم انداز بی نظیر آن ارزش این همه سختی را دارد. 

آدرس: مازندران - رامسر – کوه ایمیلی

 

تصویر غار گرگر لوکا از غارهای دیدنی شهرستان رامسر
غار گرگر لوکا واقع در کوه ایلمیلی رامسر

 

9. قلعه مارکوه، تاریخی ترین قلعه رامسر

قلعه مارکوه از تاریخی ترین و زیباترین قلعه های رامسر به شمار می رود. قلعه ای زیبا که در جاده کتالم و در کوهی به همین نام قرار گرفته است. بسیاری قدمت قلعه مارکوه را به دوران ساسانی و عده دیگر به قرون سوم اسلام تخمین می زنند. اما چیزی که در این قلعه تاریخی مشهود است، نظامی بودن آن است.
چشم انداز منحصر به فرد این قلعه به کوه های البرز، جنگل های شمالی و دریای زیبای خزر بازدید کنندگان زیادی را به سمت خود می کشاند. البته قرار گیری چشمه های آب گرم در نزدیکی قلعه مارکوه نیز علت دیگر محبوبیت این قلعه تاریخی است.

آدرس: مازندران - کتالم - جاده‌ تلارسر

 

تصویر قلعه مارکوه رامسر، از تاریخی ترین قلعه های ایرانی
قلعه مارکوه از قلعه های تاریخی و مهم رامسر

 

10. کاخ مرمر رامسر

یکی از زیباترین کاخ های به جای مانده از دوران پهلوی، کاخ مرمر رامسر است. این کاخ در میان باغی به مساحت 60000 متر قرار گرفته و از متنوع ترین و زیباترین باغ های ایرانی به شمار می رود. کاخ سلطنتی رامسر به دلیل معماری منحصر به فرد و استفاده از سنگ مرمر در ساخت آن، به کاخ مرمر شهرت یافته است.
کاخ مرمر از دیدنی های محبوب رامسر، یکی از پربازدیدترین کاخ موزه های ایران است. کاخ موزه ای که با وجود باغ های سرسبز اطراف آن حال و هوای دیگری دارد. قدم زدن در محیط باغ و دیدن آثار و معماری اصیل کاخ موزه می تواند انتخاب خوبی برای گردش و تفریح در شهر رامسر باشد.

آدرس: مازندران - رامسر - میدان انقلاب - خیابان رجایی

 

تصویر کاخ مرمر رامسر، از کاخ های دوران پهلوی
کاخ مرمر رامسر، احاطه شده در دل باغ ها

 

در پایان...

همان طور که مطالعه کردید شهر رامسر، عروس شهرهای ایران جاهای دیدنی بکر و زیبایی را درون خود جای داده است. مکان هایی که شاید تا به حال در سفرتان به رامسر از آن ها دیدن نکرده باشید یا شاید هم به راحتی از کنار آن ها گذشته باشید.
رامسر از آن دسته شهرها است که هر بار که به آن سفر کنید، همچنان جذابیت های خاص خودش را دارد.