باغ پرندگان تهران کجاست؟ راهنمای بازدید پارک زیبای پرندگان با عکس جذاب


پرندگان موجوداتی هستند که هر یک از گونه های مختلف آنها، از زیبایی منحصر به فرد و رنگ آمیزی چشم نوازی برخوردارند. طوری که گویی خداوند دست به قلم شده تا این موجودات را نقاشی کند. زیبایی این پرندگان قابل وصف نیست، به شیوه ای دلبری می کنند که بسیاری از افراد برای دیدن آن ها، کیلومترها سفر می کنند تا از آنها دیدن کنند. اگر شما جزو آن دسته ای از افرادی هستید که به مشاهده پرندگان علاقه مندید از بزرگترین باغ پرندگان لویزان ایران دیدن کنید. این باغ زیبا در تهران وجود دارد شما می توانید با انتخاب بهترین هتل های تهران در نزدیکی پارک پرندگان، اقامتی بی نظیر را برای خودتان فراهم کنید تا بتوانید به راحتی از این مکان زیبا و جذاب دیدن کنید.

اگر در سفر به تهران، به دنبال هتلی لوکس برای اقامت بودید که بتوانید به مکان های دیدنی تهران از جمله باغ پرندگان دسترسی داشته باشید، می توانید به صفحه رزرو هتل های تهران در وب سایت هتل یار مراجعه کنید. در قسمت هتل های تهران، لیستی از تمام هتل ها با ارائه امکانات رفاهی، هزینه و فاصله آن ها تا مکان های دیدنی وجود دارد که به راحتی می توانید آن را مشاهده و گزینه مد نظر خود را با توجه به آدرس باغ پرندگان تهران انتخاب کنید. لازم است بدانید در مورد باغ پرندگان تهران نظرات زیادی داده شده و در میان مکان های دیدنی تهران، به عنوان یکی از محبوب ترین ها شناخته شده است.

باغ پرنده تهران، مکانی زیبا و چشم نواز

معرفی باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران

بی شک اسم جنگل لویزان به گوشتان خورده است، باغ پرندگان تهران نیز در دل این جنگل، در قسمت شمال شرقی تهران واقع شده است. این باغ به عنوان بزرگ ترین باغ پرندگان لویزان ایران محسوب می شود که وسعتی بالغ بر 20 هکتار را در بر می گیرد و حدود 3000 پرنده در حدود 170 گونه مختلف از سراسر جهان در آن زندگی می کنند.

پارک پرندگان تهران در سال 1392، در دو فاز راه اندازی شده است. این باغ که در قلب جنگل لویزان قرار دارد، گونه های مختلفی از انواع پرندگان را در بر می گیرد و فضای داخلی آن به گونه ای طراحی شده است که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار بوده و هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.

جغذهای باغ پرندگان تهران

جغد ها گونه ای دیگر از پرندگان شکاری در پارک پرندگان تهران

بخش های مختلف باغ پرندگان تهران

این باغ در با توجه به مشخصات پرندگانی موجود در آن، در دو فاز با نام های دشتچر و آبچر ساخته شده است که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

دشتچر، دارای پرندگانی در قفس

این فاز پرندگانی را شامل می شود که در قفس نگهداری می شوند و قابلیت پرواز ندارند. در بخش شمالی این باغ، بزرگ ترین قفس مجموعه احداث شده است که عقاب های بزرگ در آن نگهداری می شوند که به راحتی می توان آن ها را بر روی درختان بزرگی که بدون شاخه هستند مشاهده کرد. علاوه بر عقاب ها در این بخش می توان نمونه های گوناگونی از لاشخورها را نیز مشاهده کرد.

پرندگان دیگری مانند جغد و شاهین که از جثه کوچک تری نسبت به عقاب ها و لاشخورها برخوردارند نیز در قفس مجزا در این بخش نگهداری می شوند. بدون شک می توان گفت بازدید از پرندگان باغ پرندگان تهران در این فاز، احساس ترس و هیجان را در شما ایجاد می کند!

عقاب باغ پرندگان

عقاب، پرنده ای با ابهت در محوطه باغ پرندگان

پرواز پرندگان در آبچر

اگر از شمال مجموعه به سمت جنوب حرکت کنید به فاز آبچر می رسید که پرندگانی که قابلیت پرواز دارند در آن قرار گرفته اند. گونه هایی که در این بخش زندگی می کنند از تنوع بیشتری نسبت به فاز دشتچر برخوردارند و علاقه مندان بیشتری دارند. گونه های مختلفی از پرندگان مانند: اردک ها، پلیکان های صورتی، طاووس های هندی، قو های سفید و سیاه و بسیاری دیگر از گونه های نادر و کم یاب پرندگان که زیست گاهشان نقاط مختلفی از ایران و جهان است در این فاز وجود دارند.

طاووس باغ پرندگان

در این عکس باغ پرندگان تهران پرنده طاووس که به زیبایی شهرت دارد نشان داده شده است.

ویژگی های جذاب باغ پرندگان تهران

سراسر این مجموعه مملو از ویژگی هایی است که هر بیننده ای را حیرت زده می کند. برای مثال یکی از ویژگی هایی که وجود دارد این است که در فاز آبچر و قسمت برکه های آن، هیچ سقف و فنسی وجود ندارد! این سوال حتما برای شما پیش آمده است که اگر فنسی وجود ندارد این پرندگان چطور در این بخش ماندگار شده اند در حالی که به راحتی می توانند پرواز کنند؟

ماندگاری پرندگان در این باغ زیبا

در پاسخ به این سوال می توان گفت: برکه هایی در باغ پرندگان لویزان وجود دارند که از طول زیادی برخوردار نیستند و همچنین روی سطح آنها طناب هایی تعبیه شده است، در نتیجه اغلب گونه هایی که در بخش برکه زندگی می کنند و جزو دسته پرندگان مهاجر هستند برای اینکه بتوانند پرواز کنند، نیاز به طی کردن مسافت زیادی، روی سطح آب برای اوج گرفتن دارند که به دلیل کوتاه بودن طول برکه امکان پرواز برای پرندگان میسر نیست. در حقیقت، پرندگان این بخش را به عنوان زیست گاه خود پذیرفته اند و در آن زندگی می کنند.

 

عکس باغ پرندگان تهران

وجود فلامینگو هایی زیبا در یکی از برکه های باغ پرندگان

در قسمت آبچر که هیچ گونه حصاری بین پرندگان و انسان ها نیست و تورها به اندازه ای در مقیاس بزرگ ساخته شده اند که پرندگان می توانند آزادانه در این فضا پرواز کنند. هنگامی که در این بخش از باغ راه می روید حس تکرار نشدنی ای به شما دست می دهد و به راحتی پرندگانی را مشاهده می کنید که به این سو و آن سو پرواز می کنند. همچنین بعضی از این پرندگان با انسان ها اخت شده اند و ترسی از آن ها ندارند، به همین دلیل آزادانه در فضای باغ به گشت و گذار مشغول اند.

محیطی سرسبز و با صفا در پارک پرندگان تهران

محیط باغ پرندگان لویزان تهران بسیار سرسبز و دیدنی است و برکه های و آبشار های متعدد، گل های زیبا و رنگارنگ منظره چشم نوازی را برای بازدید کنندگان ایجاد کرده است. محوطه باغ از زیبایی های منحصر به فرد آن می باشد که تمام مسیر های آن سنگ فرش شده اند و از میان گل های زیبا و درختان بسیار می گذرند. چشم اندازی زیبا که حس قدم زدن در جنگلی پر از پرندگان و زیبایی های طبیعی را به بازدیدکنندگان می بخشد.

اردک و قو باغ پرندگان

مسیر پیاده روی بازدیدکنندگان از کنار برکه ای که قوها و اردک ها در آن زندگی می کنند، می گذرد.

امکانات رفاهی باغ پرندگان تهران

اگر می خواهید تمام بخش های این باغ را مشاهده کنید، به دلیل وسعت زیادی که پارک پرندگان تهران دارد مطمئنا زمان زیادی را باید صرف گشت و گذار در آن کنید و در مدت کوتاه نمی توانید لذت کافی را از این مجموعه ببرید. پیشنهاد ما به شما این است که برای دیدن از باغ پرندگان، یک روز کامل را اختصاص دهید و طبیعتا در حین گشت و گذار نیاز به خوردن و آشامیدن دارید تا بتوانید انرژی کسب کنید و خستگی در کنید.

داشتن کافه و رستوان

به همین دلیل در این فضای زیبا، بوفه و کافه رستوران هایی جهت رفاه حال مسافران تعبیه شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین نیمکت ها و آلاچیق هایی برای رفع خستگی مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده که می توانید بر روی آن ها زیر سایه درختان بنشینید و از نسیم خنک فضای باغ استفاده کنید.

داشتن ماشین برقی

برای رفاه حال سالمندان و افراد کم توان نیز تجهیزاتی اعم از ماشین های برقی تعبیه شده است تا سالمندان عزیز هیچ مشکلی از جهت رفت و آمد نداشته باشند.

دارای پارکینگ

برای این مجموعه پارکینگ اختصاصی در نظر گرفته شده که دیگر لازم نیست دغدغه جای پارک داشته باشید.

نمایی زیبا از محل استراحت بازدیدکنندگان که در کنار برکه تعبیه شده است.

امکان عکاسی در این باغ بی نظیر

عکاسی در باغ پرندگان تهران

این امکان برای مراجعه کنندگان در باغ پرندگان فراهم شده است که می توانند در بخش هایی از این باغ با پرندگانی مانند طوطی عکس بگیرند.

امکان لمس طوطی های زیبا

بخشی با نام (Touch Bird) تاچ برد، در این باغ لحاظ شده است که می توانید در آن طوطی ها را روی دستان خود بگیرید و نوازش کنید که این کار حس خوبی به شما می دهد.

امکان لمس پرندگان خاص

در یکی دیگر از بخش های مجموعه می توانید با عقاب های زیبا و با ابهت عکس بگیرید و آن ها را روی دستان خود نگه دارید و بال هایشان را نوازش کنید. مشاهده عقاب، این پرنده زیبا و باوقار از چنین فاصله ای و لمس آن حس تکرار نشدنی به شما می بخشد. لازم به ذکر است که این عقاب های آموزش دیده اند و هیچ جای نگرانی ای در قبال آن ها وجود ندارد و مربی آن ها در کنار شما حضور خواهد داشت.

آدرس باغ پرندگان تهران

تهران، اتوبان بابایی به‌سمت شرق، خیابان کوهستان، باغ پرنده تهران

مسیر دسترسی به پارک پرندگان تهران

ادرس باغ پرندگان لویزان تهران، منطقه 4 پایتخت، بزرگراه شهید بابایی شرق، بعد از خروجی هنگام، لاین کندرو شهرک امید و خیابان کوهستان می باشد. راه های بسیاری برای رسیدن به این مجموعه وجود دارد که در ادامه برای شما معرفی شده است.

دسترسی به باغ پرندگان با اتوبوس

ادرس باغ پرندگان به گونه ای است که می توانید به راحتی با اتوبوس به آنجا بروید. شما می توانید با BRT علم و صنعت به سمت باغ پرندگان بروید و در نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس پارک پرندگان، ایستگاه شهید رسولی پیاده شوید.

دسترسی با مترو

اگر از مترو برای رفتن به باغ پرندگان استفاده می کنید، نزدیک ترین ایستگاه مترو به باغ پرندگان تهران، ایستگاه شهید باقری که در خط 2 مترو واقع شده است. فاصله باغ تا ایستگاه شهید باقری، چیزی حدود 5 کیلومتر است که بعد از پیاده شدن از مترو می توانید به وسیله تاکسی، خود را به باغ پرندگان برسانید.

دسترسی با خودرو شخصی

اگر نمی دانید باغ پرندگان تهران کجاست و می خواهید با خودرو شخصی به این باغ بروید از 2 مسیر می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

  1. مسیر اول: از اتوبان شهید باقری شرق، بعد از خروجی هنگام/الغدیر، خروجی باقری جنوب، لاین کندرو، خیابان کوهستان، پارک پرندگان تهران
  2. مسیر دوم: رسالت، خیابان هنگام، چهارراه استقلال به سمت شرق، خیابان کوهستان، باغ پرندگان تهران

ساعت کاری مجموعه باغ پرندگان تهران

برای بازدید از باغ پرندگان لویزان تهران و گذراندن یک روز به یاد ماندنی، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 8 شب می توانید به آنجا مراجعه کنید.

پرنده ای با نقش و نگار زیبا در عکس باغ پرندگان تهران

حرف آخر، همه چیز درباره زیباترین باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران یکی از زیبا ترین جاذبه های دیدنی تهران و ایران است که از جذابیت بالایی برخوردار است. شما می توانید پرندگان زیبا در گونه های مختلف و رنگارنگ را در این مجموعه مشاهده کنید که در سرتاسر این باغ پراکنده هستند.

همچنین می توانید در بخش استراحتگاه های باغ پرندگان، مدتی را برای رفع خستگی در زیر سایه درختان که همراه با نسیم خنک کوهستانی است اختصاص دهید تا خاطره ای تکرار نشدنی را برای شما رقم بزند. پیشنهاد ما به شما این است که با رزرو هتل در سایت هتلیار در نزدیک ترین مکان به باغ اقامت داشته باشید تا به راحتی بتوانید برای یک بار هم که شده از این باغ خوش آب و هوا دیدن کنید و محو زیبایی های آن شوید.


سوالات متداول

ادرس باغ پرندگان تهران کجاست؟

باغ پرندگان تهران در منطقه 4 پایتخت واقع شده است. این پارک زیبا در شمال شرقی پایتخت و در دل جنگل لویزان قرار دارد.

امکان تحویل پرنده به باغ پرندگان وجود دارد؟

بله، در این باغ قسمتی برای قرنطینه پرندگان تعبیه شده است که در آن جا تمام پرندگانی که خود وارد محوطه باغ شده اند و یا مردم آن ها را به باغ تحویل می دهند، مورد معاینه قرار می گیرند و پس از تایید سلامت آن ها وارد باغ می شوند.

ساعات بازدید از باغ پرندگان چه زمانی است؟

ساعات بازدید از این باغ شگفت انگیز، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 8 می باشد.