دریاچه ای در ساری که شاهکاری از یک زلزله است


تابستان فصل سفر و تفریح است. ساری شهریست میان جنگل و دریا که طبیعت بکری دارد و دنیایی از دیدنی هاست. بخش چهاردانگه کیاسر در ساری دریاچه های بسیار زیبایی دارد. یکی از زیباترین دریاچه های این منطقه دریاچه چورت می باشد که خواهرخوانده دریاچه خزر یا دریاچه میانشه نیز نامیده می شود.

 

 

در سال 1318 هجری شمسی بعد از زلزله ای شدید که در این منطقه اتفاق افتاد این دریاچه در اثر فرو رفتن زمین و جمع شدن آب در آن بوجود آمده است. این دریاچه در میان جنگل های سحرآمیز قرار گرفته، منظره ای که شاید فقط در عکس ها یا کارت پستال ها دیده باشید.  

 

 

برای رسیدن به این دریاچه باید راهی پرپیچ و خم از میان درخاتان سبز و تنومند را سپری کنید. جلوتر که بروید تنه های خشکیده ای در می بینید که در میان آب قد برافراشته اند و مشخص است روزگاری درختانی بلندبالا در میان جنگل بوده اند که تقدیرشان این بوده که امروز تسلیم دریاچه شوند.

 

 

دریاچه چورت دریاچه ای خاص است و مانند بسیاری دیگر از دریاچه ها محدود به فصل نمی شود. این دریاچه در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد. بهتر است در اواسط هفته به بازدید دریاچه برید زیرا در روزهای تعطیل و آخر هفته ها با جمعیت زیادی روبه رو خواهید شد.

 

 

ماهیگیری از تفریحات مسافرانی است که با این ناحیه سفر می آیند. باتوجه به شرایط آب و هوایی در دریاچه قایق سواری نیز می تواند انتخاب مناسبی برای دوستدارن تفریحات مهیج باشد. بدون شک میان آب دریاچه چورت آرامشی وجود دارد که حتما باید از نزدیک آن را لمس کرد.

 

 

 

در بازدیدتان از این دریاچه سعی کنید تنها از زیبایی ها و آرامش محیط، صدای زیبای پرندگان و صدای گوش نواز آب لذت ببرید و تا جای امکان در دریاچه شنا نکنید چرا که ممکن است کمی خطرناک باشد.

 

 

زباله های خود و درصورت امکان زباله های اطراف دریاچه را جمع آوری کنید و باخود به شهر برده و در سطل زباله های شهر بریزید.

بهترین جا برای اسکان و اقامت نزدیک دریاچه هتل جنگلی سالار دره ساری می باشد که فاصله چندانی با دریاچه ندارد.

 

لینک جزئیات و رزرو هتل جنگلی سالار دره ساری