ایرانگردی

  1. صفحه نخست
  2. ایرانگردی
  3. دریاچه ولشت | راهنمای جامع بازدید از دریاچه ای دیدنی در مازندران
text off دریاچه ولشت | راهنمای جامع بازدید از دریاچه ای دیدنی در مازندران

دریاچه ولشت | راهنمای جامع بازدید از دریاچه ای دیدنی در مازندران

بازدید: 3914
تاریخ: 20 بهمن 1399

دریاچه ولشت یکی از دریاچه های دیدنی غرب چالوس و شمال شرق کلاردشت است. دریاچه کوهستانی ولشت با چشم اندازی رویایی و شگفت انگیز در شمار جاذبه های گردشگری مازندران قرار دارد. هرساله گردشگران بسیاری به مازندران سفر می کنند تا از دریاچه ولشت دیدن کنند و از طبیعت بی نظیر آن لذت ببرند.

 

تصویر دریاچه ولشت مازندران از نمای بالا

تصویری زیبا از دریاچه ولشت از نمایی متفاوت

 

دریاچه ولشت در ارتفاع حدود 935 متری از سطح دریا واقع است. دریاچه ولشت یکی از دریاچه های آب شیرین ایران محسوب می شود. اگر به چالوس سفر کنید و به دریاچه ولشت سری بزنید، مشاهده می کنید وجود دریاچه ولشت زیستگاهی برای انواع پوشش های گیاهی و جانوری فراهم کرده است. البته در سال های اخیر، نبود نظارت درست بر دریاچه ولشت و محیط اطراف آن موجب شده اکوسیستم طبیعی دریاچه ولشت آسیب پذیر شود.

 

عکس دریاچه ولشت

تصویری از دریاچه ولشت مازندران 

 

در محیط دریاچه ولشت می توانید از تفریحاتی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، شنا، قایق سواری و ماهیگیری استفاده کنید و منظره ای جادویی و مسحورکننده را در مقابل دیدگانتان مشاهده کنید! در تمام فصل ها می توانید به دریاچه ولشت سفر کنید، اما پیشنهاد می کنیم فصل های تابستان و بهار را برای سفر به دریاچه ولشت انتخاب کنید! با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره دریاچه ولشت باهم مرور کنیم.

اگر می خواهید به مازندران بروید و قصد دارید در هتلی با امکانات و خدمات مناسب اقامت کنید، پیشنهاد می کنیم هتل ونوس پلاس چالوس را انتخاب کنید. هتل ونوس پلاس چالوس در شمار بهترین هتل های ایران و مازندران است. شما می توانید از سایت هتل یار با بهترین قیمت هتل ونوس چالوس را رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید.

 

چطور به دریاچه ولشت بروم؟

مسیرهای دسترسی به دریاچه ولشت چندان هموار نیست. برای رسیدن به دریاچه ولشت باید از یک مسیر خاکی عبور کنید.  البته می توانید با دوچرخه نیز به دریاچه ولشت بروید و این مسیر خاکی را با دوچرخه طی کنید. بهتر است اگر هنگام ظهر به دریاچه ولشت می روید عینک آفتابی و کلاه داشته باشید تا نور خورشید موجب آفتاب سوختگی تان نشود.

 

عکس دریاچه ولشت مازندران

تصویری از دریاچه ولشت مازندران از نمایی دیگر

 

امکانات دریاچه ولشت

دریاچه ولشت مکانی تفریحی و زیبا برای سفری یک روزه است. سال 1384 دریاچه ولشت منطقه ای توریستی و از جاذبه های مهم گردشگری معرفی شد. اگر به دریاچه ولشت بروید، امکانات رفاهی مختلف در انتظارتان است؛ امکاناتی مانند رستوران، بوفه،‌ محل برپایی کمپ، ‌نمازخانه،‌ سرویس بهداشتی، ‌زمین والیبال، سوئیت های اقامتی و تفریحات آبی.

تفریحات آبی دریاچه ولشت:

** بنانا

** جت اسکی کودکان

** ‌بیگ بال

** شاتل

** قایق سواری

هزینه  و قیمت ورود  به بخش تفریحی دریاچه ولشت حدود 8000 تومان است. اگر به اسکله نیز بروید، 15000 تومان باید پرداخت نمایید. البته با سفارش از منو رستوران می توانید رایگان وارد اسکله شوید.

 

تصویر دریاچه ولشت مازندران

تصویر دریاچه ولشت در استان مازندران

 

کی به دریاچه ولشت برویم؟

بهترین زمان برای بازدید از دریاچه ولشت،‌فصل های بهار و تابستان است. با وجود این، گردشگران ماجراجو در فصل زمستان نیز به دریاچه ولشت سفر می کنند. دمای هوای منطقه دریاچه ولشت در زمستان  حدود 30- درجه سانتی گراد است. امکان دارد در زمستان، دریاچه ولشت را به صورت یخ زده مشاهده کنید. به هرحال، دریاچه ولشت در هر فصلی از سال زیبا و دیدنی است.

اقامت و کمپ زدن در دریاچه ولشت

دریاچه ولشت بسیار زیبا و دیدنی است. اگر اهل ماجراجویی هستید و می خواهید مناظر و چشم اندازهای رویایی دریاچه ولشت را مشاهده کنید، پیشنهاد می کنیم یک شب را در کنار دریاچه ولشت سپری کنید. توصیه می کنیم چادرهای ضدآب برای کمپ زدن به همراه داشته باشید؛ چراکه احتمال بارندگی هست. لباس گرم هم فراموش نکنید. البته کمپینگ در کنار دریاچه ولشت حدود 20 هزار تومان برایتان هزینه دارد. البته مکان های اقامتی هم در نزدیکی دریاچه ولشت وجود دارند.

شب خواب شناور در دریاچه ولشت: با سوار شدن بر شب خواب های شناور دریاچه ولشت می توانید شب را روی دریاچه ولشت سپری کنید و تجربه ای متفاوت و جذاب داشته باشید.

 

حرف آخر

دریاچه ولشت یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و کم نظیر ایران است. توصیه می کنیم به دریاچه ولشت بروید و از مناظر شگفت انگیز و آب و هوای فوق العاده دریاچه ولشت لذت ببرید. در این مقاله تلاش کردیم اطلاعاتی کامل درباره دریاچه ولشت در اختیارتان قرار دهیم. اگر به دیدن این دریاچه رفتید، نظر خود را درباره این جاذبه طبیعی استان مازندران با ما در میان بگذارید. منتظر عکس ها و نظر شما عزیزان درباره دریاچه ولشت هستیم.

برچسب ها :

رزرو هتل های کیش

لیست قیمت
رزرو آنلاین