سوغات تبریز شامل چه چیزهایی می شود؟


سوغات تبریز

سوغات تبریز شامل چه چیزهایی می شود؟ شما در مورد سوغات تبریز چه اطلاعاتی دارید؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید سوغات تبریز شامل چیزهای جالب و شگفت انگیز است؛ انقدر متنوع و جذاب که نمی توانید از سوغات تبریز بگذرید و اگر به تبریز سفر کنید، حتماً دلتان می خواهد از میان سوغاتی های تبریز ارمغانی به همراه بیاورید. در اینجا می خواهیم همه چیز را در مورد سوغات تبریز پیش رویتان قرار دهیم. لطفاً با ما همراه باشید.

فرش و قالی، زیباترین سوغات تبریز

 

فرش تبریز از آثار هنرمندان آذری در لیست سوغات تبریز

 

سوغات تبریز برای علاقه مندان به هنر نمونه های فوق العاده زیبا دارد. حتماً نام فرش تبریز را به عنوان سوغات تبریز شنیده اید، تار و پودی رنگارنگ و ابریشمین از زندگی و زیبایی در این نمونه از سوغات تبریز کاملاً نمایان است. اگر به فرش و فرش بافی علاقه دارید، می توانید مطالب مربوط به فرش ایرانی و بازار فرش تبریز را در مجله گردشگری هتل یار مطالعه نمایید.

 

چرم تبریز، پر طرفدارترین سوغات تبریز

چرم تبریز  پرطرفدارترین سوغات تبریز است. اگر کفش چرم تبریز را یک بار بپوشید متوجه تفاوت و کیفیت آن می شوید. 

 

کفش چرم در فهرست صنایع دستی و سوغات تبریز 

 

حجاری سنتی

 

حجاری سنتی در لیست صنایع دستی و سوغات تبریز 

 

از جمله هنرهای سنتی تبریز حجاری و سنگ تراشی است. در هنر حجاری، ابتدا طرح خود را روی سنگ طراحی می کنند، سپس با قلم آن را تراش می دهند. اگر قصد دارید به تبریز بروید، می توانید این سوغات تبریز را هم به لیست خرید خود اضافه نمایید.

 

خوشمزه های سوغات تبریز

سوغات تبریز علاوه بر صنایع دستی شامل شیرینی های بی نظیر تبریز است. توصیه می کنیم این بخش از سوغات تبریز را نادیده نگیرید و یک بار هم که شده امتحان کنید. این نمونه از سوغات تبریز با تنوع بسیار، حتماً ذائقه شما را تغییر می دهد و متوجه طعم های متفاوت و شگفت انگیز این سوغات تبریز می شوید.

 

لیست شیرینی های تبریز، سوغات تبریز برای علاقه مندان به تجربه طعم های متفاوت

 

*‌ اریس تبریز: معروف ترین سوغات تبریز به شمار می رود که ترکیبی از شیر، وانیل، شکر، پسته و کاکائو است.

 

اریس تبریز شیرینی خوشمزه در فهرست سوغات تبریز

 

*‌ لوز تبریز: لوز تبریز لذیذترین سوغاتی تبریز است و با پسته، بادام و زعفران تهیه می شود.

 

لوز تبریز شیرینی سنتی تبریز، در لیست سوغات تبریز

 

*‌ چوروتمه: چوروتمه کمیاب ترین سوغات تبریز است؛ بنابراین، شاید به راحتی پیدا نشود. چشیدن این شیرینی قدیمی شما را به گذشته های دور خواهد برد.

 

چوروتمه تبریز شیرینی قدیمی تبریز، در لیست سوغات تبریز

 

*‌ رشته ختایی: رشته ختایی سوغات تبریز است، اما شباهت زیادی به شیرینی های عربی دارد. این شیرینی خوشمزه با نوعی رشته مخصوص تهیه می شود.

 

 

رشته ختایی، شیرینی تهیه شده از رشته مخصوص در لیست سوغات تبریز

 

*‌شکلات تسبیحی: شکلات تسبیحی محبوب ترین سوغات تبریز است. به دلیل شباهت این شکلات به تسبیح با نام شکلات تسبیحی معروف است.

 

شیرینی تسبیحی، شیرینی پرطرفدار و متفاوت در لیست سوغات تبریز

 

*‌ باقلوای تبریز: از شیرینی های خوش طعم در میان سوغاتی های تبریز محسوب می شود. اگرچه شیرینی باقلوا در شهرهای دیگر نیز وجود دارد، اما عطر و طعم باقلوای تبریز بسیار متفاوت است.

 

باقلوای تبریز شیرینی خوش طعم تبریز 

 

*‌ حلوا بزرگ: حلوا بزرگ نوعی حلوای تیره است که با نوعی دانه روغنی مخصوص تهیه می شود. توصیه می کنیم این سوغات تبریز را یک بار هم که شده امتحان نمایید؛ چراکه بسیار خوشمزه و متفاوت است.

 

حلوا بزرگ شیرینی کم نظیر در لیست سوغات تبریز

 

*‌ قرابیه تبریز: قرابیه تبریز گران ترین سوغات تبریز است. این شیرینی سنتی در میان شیرینی های دیگر تبریز از گران ترین ها است، البته فقط گران نیست، بلکه بسیار مقوی و لذیذ هم می باشد.

 

 قرابیه، شیرینی مقوی  تبریزی

 

*‌ راحت الحلقوم: راحت الحلقوم از جمله شیرینی های خوشمزه تبریز است. این سوغات تبریز با طعم ها و رنگ های مختلف حتماً نظرتان را جلب می کند.

 

راحت الحلقوم، شیرینی رنگارنگ تبریز

 

*‌ لطیفه: لطیفه یکی دیگر از شیرینی های خوشمزه تبریزی است، اگر شما هم به این شیرینی خوشمزه علاقه دارید، بهتر است این سوغات تبریز را با طعم و عطری بی نظیر در شهر تبریز امتحان نمایید.

 

لطیفه، یکی از شیرینی های خوشمزه تبریزی

 

لبنیات تبریز، سوغات تبریز با طعمی بی نظیر

لبنیات تبریز از مهم ترین و محبوب ترین  محصولات این شهر کهن به شمار می رود، نمونه آن پنیر لیقوان است که بخش جدا نشدنی از سفره هر ایرانی است.

 

پنیر لیقوان از خوشمزه های سوغات تبریز

 

اگر می خواهید به تبریز سفر کنید، می توانید لیست پیش رو را ملاحظه نمایید و بهترین سوغات تبریز را برای عزیزانتان از فهرست سوغاتی های تبریز در مجله هتل یار انتخاب نمایید.